To je veta ...
"Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý."

Albert Einstein
Hlavné menu
Fotogaléria
Trojčlenné teamy
-
zobrazení: 1612
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.238.180.255
Dátum: 16. 05. 2022
Čas: 17:33
Meniny má: Svetozár
Zajtra bude: Gizela

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2007

Ukončenie sezóny 2007 v Dolnom Rakúsku

13. október 2007, Weigelsdorf, Rakúsko
Poslednú medailu za rok 2007 doniesol Miro.


Miro v akciiEšte v vo Švajčiarsku sme plánovali kto pôjde na zatváranie sezóny do susedného Dolného Rakúska. Pretože medzi touto skupinou rakúskych zlatokopov máme veľmi veľa kamarátov chceli sme ísť viacerí. Lenže bolo 13. a to v celej plnej kráse. V deň odchodu Helenka ledva stala s postele, Mišča bola tak unavená, že odmietla, takže na nejakú cestu nebolo ani pomyslenie. Nakoniec som sa vybral sám, z tým, že tam stretnem Seržanta, Šťouru, Mira a Klaudiu. Samozrejme som sa tešil i na dolnorakúskych zlatokopov. Ako hovorí život, všetko je inak.

 

Keď už som bol cca 20 km od Weigelsdorfu, zavolal mi Seržant, že 15 km pred Viedňou ostal stáť s nepojazdným autom. Podľa všetkého buď odišla prevodovka, alebo len spojka. Takže z nášho stretnutia nič nebolo. S malou dušičkou som brnkol Mirovi a Klaudia povedal, že sú už len 4km pred cieľom. Zbytočne sa vrátiť 200 km som nemal chuť. Trošku som to hľadal, ale nakoniec sme sa stretli pred rozostavaným rodinným domom, kde na záhrade bol postavený altánok a štyri claimy.

Najprv sme si odskočili na pivo do krčmy a špekulovali čo ďalej. Po telefonických dohovoroch a posunutí začiatku zo strany usporiadateľov, sme išli pre Šťouru na opačný koniec za Viedňou. Seržanta sme nechali pri aute, nakoľko odťahovací voz už vyrazil z Brna.

Pred štartomSamotné súťaženie začalo až poobede a pretiahlo sa až do večerných hodín. Nebolo sa kam ponáhľať a išlo najmä o stretnutí s kamarátmi. Počasie bolo však už riadne jesenné a dosť chladno. Keď k tomu pripočítame i studenú vodu v claimoch tak bŕŕŕŕŕ´.

Súťažilo sa spoločne muži, ženy a boli aj dvojčlenné teamy. Do finále sa zo Slovenska prebojoval len Miro, keď mne to ušlo časovo. Ono pri takom obsadení som sa vôbec nedivil. Nakoniec Miro obsadil veľmi pekné tretie miesto, keď pred ním skončila Ilse a víťazom sa stal Leo Deinhofer, ktorý je i víťaz ČR a SR za rok 2007. Usporiadatelia sa postarali o kompletný servis stravy a pitného režimu.

Štartovné v podstate nebolo predpísané, ale každý dal do spoločnej kasičky podľa vlastného uváženia. Vždy som sa rád zúčastňoval akcií, ktoré organizovali títo zlatokopi a bude to tak isto aj v budúcnosti.

Večer sme ešte museli skočiť do miestnej krčmy, ktorú mali z časti prenajatú. Šťoura kúpil nejaké zlato a mohli sme sa vybrať na cestu domov. Po ceste domov som Šťouru vysadil v Bratislave na autobusovom nádraží a podľa posledných informácií šťastne došiel domov.

Myslím, že to bola posledná akcia v sezóne 2007. Zostáva nám do otvorenia novej, veľa času, aby sme si utriedili poznatky, doladili form, prešpekulovali ako ešte čo najlepšie vylepšiť panvice. Verím, že sa však na nete či už na týchto stránkach, alebo na fóre budeme stretávať. V blízkej budúcnosti pripravujem ešte nejaké zaujímavé video zo súťaží, ktoré by som chcel hodiť na web, takže do začiatku budúcej sezóny ná m zachovajte priazeň.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 14. 10. 2007 | 7545 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
13.06.2021: Kremnická zlatinka 2021
Najlepšie pripravená na prvú akciu po dlhom lockdowne bola pripravená Helenka, keď získala zlato v kategórii veteránov, striebro na čínskej panvici a zemiakovú medailu medzi  ženami. Z mužov sa najlepšie umiestnil Toronto 4. miestom medzi veteránmi. Kategória veteránov sa rozrastá a z 8 súťažiacich boli 4 naši členovia.

22.08.2020: Toronto - vicemajster sveta
Na tohoročných Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Novom Kníne získal náš člen Toronto striebornú medailu v kategórii mužov profesionálov. Okrem toho bol aj členom národného teamu, ktorý získal tak isto striebornú medaiu.

29.09.2019: Najlepší zlatokop 2019
Umiestnenie našich členov celoročnom rebríku pre rok 2019:
Muži: 4. Marko Polo, 9. Toronto, 19. Joe-Joe
Ženy: 3. Helenka, 12. Mišča
Kanadská panvica: 6. Marko Polo, 15. Toronto, 20. Helenka, 21.Joe-Joe
Batea: 6. Marko Polo, 7. Helenka, 12. Toronto, 13. Mišča, 27. Joe-Joe
Kalendár
<  Máj 2022  >
PoUtStŠtPiSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional