To je veta ...
"Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov. "

Woody Allen
Hlavné menu
Fotogaléria
Tužina 2007 - 9
Ryžovanie na Hornej Nitre 2007
zobrazení: 1365
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.236.212.116
Dátum: 23. 09. 2021
Čas: 06:55
Meniny má: Zdenka
Zajtra bude: Ľuboš, Ľubor

Práve je pripojených: 7
Doporučujeme
Súťaže 2009

Majstrovstvá sveta 2009

15. až 23. august 2009, Biella, Taliansko
Bronzová medaila v pároch putuje do Trenčína

Toronto Hneď po príchode domov z majstrovstiev sveta som si dal "socialistický" záväzok, že článok musím napísať čo najskôr, aby som nezabudol na niektoré "perličky". Bol som jedným z účastníkov, ktorí sa na rovnakom mieste zúčastnili majstrovstiev Európy v roku 2002 a tak na základe tejto skúsenosti som mohol porovnávať. 

Bolo mi jasné, že to nebude také ako si to všetci predstavujú a to už začalo pri prihlasovaní, ktoré nevedeli spraviť prostredníctvom online formuláru. Ďalší problém bola platba vopred. V propozíciách napísali, kto zaplatí neskôr tak pri jednotlivcoch to bude 5€ naviac. Ak sa niekto prihlásil do jednotlivcov a k tomu aj na klasickú misku tak to bolo hneď 10€. Tie však nevyberali, aj keď Slováci to mali zaplatené. Našťastie bol prevod uskutočnený bez poplatkov. Inak by sme to určite neposielali, lebo banky sú na poplatkoch do zahraničia nenažrané.

Trenčianska výprava prišla na flek v sobotu vo večerných hodinách, lebo po týždňovom pobyte v Lido di Jesollo sme už nemali možnosť predĺžiť pobyt, ani zohnať iný. Bol práve vrchol sezóny a všetko bolo prebukované. Cestou sme sa zastavili ešte v Bergame, kde sme si dali obed a prezreli staré mesto.

Pred vstupom do areálu nás zastavili nejakí "ragazzi", ktorých jazyková znalosť bola úbohá a posielali náas späť cca 3km vybaviť povolenie na vstu do areálu. Keď sme nič nenašli, tak sme im povedali, že je už je registrácia zatvorené a bez čakania na odpoveď sme išli postaviť medzi komárov stany. Dať registráciu viac ako 3 km od miesta konania, môže napadnúť len človeka duševne zaostalého. Caravany boli odstavené tak isto ďaleko od miesta konania, a všetci museli dochádzať. Hneď po postavení stanov, sme sa chceli po dlhej ceste osprchovať. Ale len chceli.... To čo dokázali Taliáni s hygienou sa len tak nevidí. Počas sprchovania prestala tiecť voda a veľa ľudí to riešilo utrením namydleného tela do uteráka. Časom sme to riešili prostredníctvom PET fliaš, ktoré sme nechali zohriať na slnku. Nakoľko bolo miestami aj viac ako 46°C,nebol to žiadny problém.Len neviem, či to bol dobrý nápad pre ženy, ktoré to nutne potrebovali. Jediná pozitívna vec bol počet komárov, ako v roku 2002. Dokonca aj v rieke Elvo, bolo tak málo vody, že sa tam moc sedieť nedalo.

Kto chcel predávať napr. zlato priamo v areáli, čo vlastne patrí ku koloritu rôznych majstrovstiev, ten musel sľúbiť talianskej mafii, že im odvedie 10% z tržieb. Nenažranosť organizátorov nepoznala mieru. To bol aj jediný dôvod, pre ktorý nás nechali súťažiť už od utorka. Potrebovali na nás zarobiť organizátori a nielen oni. Pre porovnanie 0,5l plechovkové pivo v Bielle stálo 47 centov, tretinkové pivo v jedinom obchodíku vo Vergmone stálo 1 euro. 

CoupleSprievod zlatokopov, zrejme z politických dôvodov presunuli až do Bielly. Malé mikrobusy odvážali ľudí, ale trenčania to ignorovali. Vykašlali sme sa na celý sprievod. Mesto Zlaté Hory robilo prezentáciu zasa v Zubiene. Všetko čo sa organizovalo, bolo s prepáčením, niekde v prdeli a na závodisku a v campe zdochol pes. Vraj mala byť nejaká večer, spevácke vystúpenie zlatokopov zo South Africa, ale nikto nevedel kde. Informovanosť o niečom mimo ryžoviska bola totálne úbohá. 

Súťaže boli organizované dobre a opakovalo sa len jedno kolo veteránov. Osobne mám výhrady k ampulkám, ktoré boli dosť veľké a zle sa tam počítali zlatinky a to už nehovorím o tom, že posledný v teame mal problém tam dať zlato, keď mu ostatní vodu vyžbrndali. Boli na priemer dosť veľké. Súťažili sme vo všetkých možných kategóriách, ale v konečnom dôsledku sme si doniesli jednu jedinú medailu a to bolo v pároch, kde sa team Duo In Law umiestnil na peknom treťom mieste. V tejto kategórii sme mali veľmi slušné obsadenie. (Toronto a Miška, MA VE BU - Miro a Klaudia) V ostatných teamoch sme mali aj dobré časy, al strácali sme zlatinky, takže už sa žiadna medaila nekonala.V jednotlivcoch sa najďalej dostal Toronto a Joe-Joe, ale v semifinále to zblbli a do finále sa neprebojovali. Jedinou zástupkyňou v jednotlivcoch z nášho cechu bola Helenka, ktorá sa prebojovala do finále, ale tam jej jedna zlatinka ušla a tak to bolo v jednotlivcoch bez medaile.Na majstrovstvách sveta je vždy veľká konkurencia a my sa tešíme aj z tej jednej medaile v pároch.

Nakoľko tam bolo samozrejme aj viac Slovákov, tak mi nedá spomenúť úspechy aj ostatných. Ivan Kozák s Trebišova získal bronzovú medailu v kategórií juniorov a zlatú medailu v kategórii detí. O najväčšie prekvapenie sa postaral Kabo (Miroslav Kapsdorfer) z Kremnice, ktorému som predpovedal bronzovú medailu a moja predpoveď sa splnila do bodky. Kabo prechádzal v pohode z kola do kola ako nôž maslom. Najväčšia škoda je neúspech národného teamu, ktorý, ak by bol dosiahol nejakú medailu tak by to bola piata medaila za sebou a bol by to svetový rekord. V súčasnosti len dve krajiny majú po sebe štvornásobnú šnúru víťazstiev národného týmu (Fínsko a Slovensko).

Najlepšou krajinou bolo zrejme Rakúsko, kde brali zlaté medaile v ženách (Valentine Deinhofer), v mužoch (Leo Deinhofer) ako i v národných teamoch. Najviac ma na tom teší, že to vyhrali naši priatelia s ktorými už niekoľko rokov máme veľmi dobré vzťahy.

Poslednou súťažou bola súťaž o akýsi pohár, kde boli Arturom Ramellom nominovaný súťažiaci.Prekvapením bolo zistení, že sa tam zo Slovákov ani z Rakušanov nikto nedostal. Neviem podľa čoho Arturo vyberal, ale mňa sa to dotklo. Som zvedavý, ako bude robiť rozdiely, keď sa na poslednom zasadaní stal prezidentom WGA. Na tom istom zsadaní WGA, ktoré sa uskutočnilo v na golfovom ihrisku v Bielle, bola priklepnutá organizácia majstrovstiev sveta do Juhoafrickej republike, takže tí čo to v roku 2005 nestihli, môžu spraviť v roku 2012 reparát. Na WGA sa rozhodovalo o večnej téme"klasické panvice".Aká to je je vlastná klasická panvica? Panvica z kuchyne, ako to bolo v Navelgas. Malý estwing, ktorý sa hodí na potok? Alebo je to čínsky klobúk? Tak na zasadaní WGA Slováci a Češi vybojovali, že na MS2010 v Zlatých Horách sa bude súťažiť aj na kanadských miskách aj na čínskych klobúkoch.Ja by som to spojil do jednej súťaže a spravil by som z toho tzv. TRI PAN. Správny zlatokop musí ryžovať aj v nočníku.

Celkovo som rád, že som sa majstrovstiev sveta zúčastnil.Samotná súťaž bola dobre organizovaná a tie ostatné "drobnosti" sú už za nami. Veď predsa kritizovať je to najjednoduchšie, čo sa dá spraviť. 

Môžete si stiahnuť kompletné výsledky WM 2009.

Fotogalériu si môžete pozrieť Fotogaléria WM 2009.


Ako sa Vám páčila organizovanosť na MS 2009? Dajte známku ako v škole.

1 (Počet hlasov: 2)
(10.00 %)

2 (Počet hlasov: 3)
(15.00 %)

3 (Počet hlasov: 5)
(25.00 %)

4 (Počet hlasov: 6)
(30.00 %)

5 (Počet hlasov: 4)
(20.00 %)Celkem hlasovalo: 20
| Autor: Site Admin | Vydáno dne 24. 08. 2009 | 6726 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
13.06.2021: Kremnická zlatinka 2021
Najlepšie pripravená na prvú akciu po dlhom lockdowne bola pripravená Helenka, keď získala zlato v kategórii veteránov, striebro na čínskej panvici a zemiakovú medailu medzi  ženami. Z mužov sa najlepšie umiestnil Toronto 4. miestom medzi veteránmi. Kategória veteránov sa rozrastá a z 8 súťažiacich boli 4 naši členovia.

22.08.2020: Toronto - vicemajster sveta
Na tohoročných Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Novom Kníne získal náš člen Toronto striebornú medailu v kategórii mužov profesionálov. Okrem toho bol aj členom národného teamu, ktorý získal tak isto striebornú medaiu.

29.09.2019: Najlepší zlatokop 2019
Umiestnenie našich členov celoročnom rebríku pre rok 2019:
Muži: 4. Marko Polo, 9. Toronto, 19. Joe-Joe
Ženy: 3. Helenka, 12. Mišča
Kanadská panvica: 6. Marko Polo, 15. Toronto, 20. Helenka, 21.Joe-Joe
Batea: 6. Marko Polo, 7. Helenka, 12. Toronto, 13. Mišča, 27. Joe-Joe
Kalendár
<  September 2021  >
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional