To je veta ...
"Dlho mi vŕtalo hlavou, prečo čítajú ľudia s pribúdajúci vekom častejšie Bibliu. Nakoniec mi to došlo. Drvia sa na záverečné skúšky!"

neznámy
Hlavné menu
Fotogaléria
Zlatá Hodruša 2010 - 7
-
zobrazení: 1113
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.236.212.116
Dátum: 23. 09. 2021
Čas: 07:26
Meniny má: Zdenka
Zajtra bude: Ľuboš, Ľubor

Práve je pripojených: 4
Doporučujeme
Súťaže 2013

Majstrovstvá SR a ČR 2013

19 až 21. júl 2013,  Tužina, Slovensko
Najslabšia účasť za posledných 20 rokov....

Braňo

Zhodou náhody tento rok bol náš Cech zastúpený asi najmenším počtom členov na MR za posledné desaťročia. Kombináciou péenky, pracovného vyťaženia a cestovania kade tade po Európe sa počet našich členov na Tužine vyšplhal v piatok večer len na dvoch - Marko Polo a Miro.
Už na diaľnici z Bratislavy na Žilinu bolo jasné, že tohtoročné majstrovstvá budú skutočne medzinárodné, keď som na diaľnici predbehol mercedes so zlatokopeckými nálepkami na kufri a novučičký karavan so všeobecne známou ŠPZ W YUKON 7. Po krátkej pauze na odpočívadle som potom túto zlatokopeckú karavánu nasledoval až do Tužiny. Miesto súťaže je všetkým dobre známe a nikto hádam nepochyboval o tom, že tento plac má kapacitu
na organizovanie MR. Priestor pre klaimy a stanovacia plocha boli dobre ohraničené a hneď pri vjazde do stanového tábora som videl kopec známych tvári pred stanmi.
Príjemným prekvapením bola účasť mnohých  zlatokopeckých "legiend" z Čiech a Moravy. Čo sa týka počtu účastníkov, tak súťaž zapadala do rámca súčasných národných súťaží. Chýbali niektorí zlatokopi zo Slovenska, čo bolo dosť udivujúce, kedže Tužina je polohou prijateľná pre zlatokopov z východu i západu, prípadne severu rovnako a ako lokalita ma dlhoročnú tradíciu. 

Maverick

Po "úspešnom štarte v sobotu ráno som sa prepracovával v jednotlivých kategóriach do pozície turistu - pozorovateľa. Aspoň som mal viac času na vychutnávanie piva a na rozhovory s ľuďmi, ktorých som už rok(y) nevidel. Večerný program prebiehal viac pri táboráku a v bare, ako na tanečnej ploche a myslím, že prítomná kapela sa musela cítiť dosť osamelo na placi... 
Súťaž prebiehala od soboty rána až do záveru v nedeľu na obed podľa časového rozpisu a bez akýchkoľvek viditeľných zádrhelov. V jednom kole sa menili vedra, nakoľko Herbert z Rakúska mal už v ampulke zlatinku predtým ako začal ryžovať :o) zjavne mu chceli pomôcť a on tento bonus pre zahraničného veterána pochopil po svojom a sťažoval sa. Následkom toho organizátor dal vysypať všetky vedrá a súťažiaci obdržali nové.
Viac menej vo všetkých súťažiach sa darilo našim kamarátom z Rakúska, ktorí to do finále dotiahli až 10 (!), čo je 50% štartového poľa. Odzrkadlilo sa to aj na počte medailí, ktoré vo finálovú nedeľu opustili Slovensko smerom na západ...
Jediným bodom na kritiku z pohľadu viacerých účastníkov bola "pauza" medzi poslednou súťažou a vyhlasovaním výsledkov. Hádam len organizátori vedia, že prečo sa tak striktne držali časového plánu a výsledky a rozdávanie medailí začalo až o 15:00, pričom posledné súťaže boli ukončené asi o 12:00. Bol by to ústretový krok voči súťažiacim, ktorí museli cestovať niekoľko hodín na Tužinu,keby sa medaile rozdávali o čosi skôr...
Boli to vydarené Majstrovstvá SR a ČR a myslím, že všetci zúčastnení odchádzali s dobrým pocitom po príjemne prežitom víkende. A na budúci rok, ak budú mať organizátori dosť síl, tak určite opäť príde mnoho nadšených zlatokopov do Tužiny, stráviť príjemný víkend v klaimoch.
Najmenej nadšený asi opúšťal Tužinu Silver, ktorému v nedeľu zmizla miska za neobjasnených okolností.
Možno fakt odplávala dole potokom, možno sa nakoniec niekde našla.

| Autor: Site Admin | Vydáno dne 23. 07. 2013 | 6693 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miro
Novinky
13.06.2021: Kremnická zlatinka 2021
Najlepšie pripravená na prvú akciu po dlhom lockdowne bola pripravená Helenka, keď získala zlato v kategórii veteránov, striebro na čínskej panvici a zemiakovú medailu medzi  ženami. Z mužov sa najlepšie umiestnil Toronto 4. miestom medzi veteránmi. Kategória veteránov sa rozrastá a z 8 súťažiacich boli 4 naši členovia.

22.08.2020: Toronto - vicemajster sveta
Na tohoročných Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Novom Kníne získal náš člen Toronto striebornú medailu v kategórii mužov profesionálov. Okrem toho bol aj členom národného teamu, ktorý získal tak isto striebornú medaiu.

29.09.2019: Najlepší zlatokop 2019
Umiestnenie našich členov celoročnom rebríku pre rok 2019:
Muži: 4. Marko Polo, 9. Toronto, 19. Joe-Joe
Ženy: 3. Helenka, 12. Mišča
Kanadská panvica: 6. Marko Polo, 15. Toronto, 20. Helenka, 21.Joe-Joe
Batea: 6. Marko Polo, 7. Helenka, 12. Toronto, 13. Mišča, 27. Joe-Joe
Kalendár
<  September 2021  >
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional