To je veta ...
"Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."

Jan Werich
Hlavné menu
Fotogaléria
MS 2010 - 31
Majstrovstvá sveta 2010 - Zlaté Hory
zobrazení: 1090
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.80.3.192
Dátum: 17. 10. 2021
Čas: 14:31
Meniny má: Hedviga
Zajtra bude: Lukáš

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2013

Majstrovstvá Holandska 2013

31. august až 1. september 2013,  Poeldijk, Holandsko
Kategóriu veteránov vyhrala Helenka...:)))

Poeldijk 2013

Pár dní po návrate z majstrovstiev sveta, ktoré sa konali v Taliansku, sme sa opäť balili. Tentokrát trochu severnejšie a to konkrétne do holandského mestečka Poeldijk, kde sa každoročne konajú majstrovstvá Holandska. Tentokrát to bol siedmy ročník  a zastúpenie nášho Cechu chýbalo len jeden krát v histórii.

Pretože klasickú najkratšiu cestu cez Čechy sme zavrhli. Diaľnice majú drahšie, rozkopané a nezjazdné.... Mali by platiť oni nám a nie naopak. Vybrali sme si cestu, trošku dlhšiu, ale cez krajiny, ktoré nám chýbajú do skompletovania Európy. Trasa viedla cez Rakúsko, Nemecko, Luxembursko, Belgicko a Holandsko. Snažíme sa vidieť čo najviac a ryžovanie je už len pridaná hodnota.

Po ceste sme sa stavili pri Waterloo, kde Bonaparte dostal od Welingtona po pysku a bol to začiatok jeho konca. V Bruseli sme si zasa pozreli Atómium, ktoré sa nachádza pri výstavisku. Potom sme už vošli do Holandska ignorujúc navigáciu Sygic a ťahali sme sa čo najbližšie k moru, kadiaľ vedie cesta typu ostrov-most-ostrov. Na takýchto cestách je zaujímavé, že štáty Beneluxu, ale i napr. Nemci majú diaľnice neplatené a väčšej kvalite ako platené slovenské diaľnice. A to ich máme pár kilometrov. Je niečo choré v riadení Slovenska. Ale dosť politiky.

Po ceste sme spravili pár zástavok, hlavne na fotografovanie a v poobedňajších hodinách sme už boli v dočasnom campe. Tu sme našli len Píštíka a Braňa. Postavili sme stan, nachystali všetko na nočný režim a hurá k moru. V mori sa potom vyčvachtali chlapi okrem Joe-Joe. Vraj by bol nerád, keby ho zasa greenpeace ťahal do vody oblieval na pláži vodou. Odtiaľ sme išli do obľúbeného bistra v mestečku Van Den Hoek, kde sa predávali rybie špeciality všetkého druhu. Navečer v capme prebiehala pri našich stanoch zábava spolu z ostatnými zlatokopmi. Frenk nám doniesol na koštovku Holandské pivko a my sme zasa vytiahli obľúbený nápoj zlatokopov "Slovak Apple Juice". 

Ráno hneď po raňajkách sme sa išli zaregistrovať a začali prvé súťaže.  Zlato plávalo a materiál bol plážový jemný štrk. Jednoducho hrôza. No po prvých kolách sme sa trochu chytili a nakoniec sme obsadili všetky finále vrátane najprestížnejšieho finále "Tri Pan".

Nakoľko bol Róbert Polzer jediný veterán a chcel si zaryžovať, bola vytvorená i kategória veteránov, kde boli vybraní tí najstarší. Na veľké prekvapenie vyhrala túto kategóriu Helenka, čím zachránila našu česť, lebo inú medailu sme nezískali. Napriek tomu sme hanbu nespravili, lebo sme mali zastúpenie vo všetkých panviciach a ako som už písal aj vo veľkom finále. Druhé najlepšie umiestnenie získal Hrabko na kanadskej panvici, keď skončil na nepopulárnom 4. mieste. Joe-Joe, ktorý v kategórii Open obsadil v tvrdej konkurencii veľmi pekné 5. miesto, ako jediný slovák.

Slováci hanbu určite nespravili. Medaile si Danka, Pišta a Ondriško odniesli v kategórii teamov, Pištík v kategórii nočných a najväčšie prekvapenie bol Braňo, ktorý v TriPan obsadil bronzovú priečku. 

Všetci sme boli maximálne spokojní, výborne sme sa zabavili. Užili sme si aj spoločnú večeru. Niektorí sa pohrali na toitoi s wifinou :), lebo bez FB ani ranu. Ceny v jedinom supermarketu boli na úrovni našich a tak netreba ani nosiť tony žranice. Skôr tma treba nakúpiť kvalitné syry, ktoré sme si vo veľkom množstve odniesli domov. Určite tá kvalita je lepšia, ako to čo nám ponúkajú niektoré obchodné reťazce. Na takéto akcie sa vždy oplatí chodiť, aj keď sú trošku od ruky. Našou jedinou myšlienkou a prianím pri rozlúčke bolo " Stretneme sa tu o rok znova".

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogalery NL 2013
Finálové výsledky si môžete sosnúť: Final result NL2013 

 

 

На предприятиях и складских помещения время от времени скапливаться отходы стрейч пленки цена https://k2000.pp.ua/priem-polietilena/priem-strejch-plenki/ и тогда появляется острая необходимость сдать полиэтиленовую пленку на переработку.

 Стрейч-пленка предполагает собою использованный материал оберточного вида, какой используется в свойстве упаковки с целью разных продуктов. Подобная пленочка владеет восхитительной возможностью к растяжению, и данное качество создает стрейч использованным материалом госномер единственный в индустриальном изготовлении, торговле, логистике и иных областях, в каком месте необходимо запаковывать продукцию. С целью производства этого использованного материала применяется полимер, какой в случае неверной утилизации делается мощнейшим загрязнителем находящейся вокруг сферы, таким образом равно как период его распада является наиболее сотня года.

 

Прием остатков стрейч-пленки в Киеве дает возможность уберечь натуру с пагубного действия полиэтилена, а кроме того предоставляет вероятность применять его снова в свойстве материала с целью производства иных нужных продуктов общенародного пользования.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 03. 09. 2013 | 6940 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
13.06.2021: Kremnická zlatinka 2021
Najlepšie pripravená na prvú akciu po dlhom lockdowne bola pripravená Helenka, keď získala zlato v kategórii veteránov, striebro na čínskej panvici a zemiakovú medailu medzi  ženami. Z mužov sa najlepšie umiestnil Toronto 4. miestom medzi veteránmi. Kategória veteránov sa rozrastá a z 8 súťažiacich boli 4 naši členovia.

22.08.2020: Toronto - vicemajster sveta
Na tohoročných Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Novom Kníne získal náš člen Toronto striebornú medailu v kategórii mužov profesionálov. Okrem toho bol aj členom národného teamu, ktorý získal tak isto striebornú medaiu.

29.09.2019: Najlepší zlatokop 2019
Umiestnenie našich členov celoročnom rebríku pre rok 2019:
Muži: 4. Marko Polo, 9. Toronto, 19. Joe-Joe
Ženy: 3. Helenka, 12. Mišča
Kanadská panvica: 6. Marko Polo, 15. Toronto, 20. Helenka, 21.Joe-Joe
Batea: 6. Marko Polo, 7. Helenka, 12. Toronto, 13. Mišča, 27. Joe-Joe
Kalendár
<  Október 2021  >
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional