To je veta ...
"V nasledujúcich týždňoch nemôže byť žiadna kríza, môj diár je už plný."

Henry Kissinger
Hlavné menu
Fotogaléria
Helenka
-
zobrazení: 1567
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.238.180.255
Dátum: 16. 05. 2022
Čas: 17:32
Meniny má: Svetozár
Zajtra bude: Gizela

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2007

Majstrovstvá Dolného Rakúska 2007

Unterwaltersdorf, 26 ÷ 27. máj 2007
Smola so šťastím kráčala spoločne.

MikoUž v piatok poobede sme sa celá rodina vybrali na majstrovstvá Rakúska.  Z Cechu nakoniec okrem nás nešiel nikto  i keď som niektorých ľudí prehováral.  Cesta ubiehala vcelku dobre až na  preplnenú Bratislavu, kde je to už snáď národným športom. Celkové zdržanie na Prístavnom moste bolo viac ako hodinu. Asi sme mali ísť cez Maďarsko. Do Unterwaltersdorfu sme dorazili až večer . Pretože sme nenašli žiadne orientačné šípky, tak na kruhovom objazde sme vyskúšali všetky možnosti. Nakoniec bola správna tá posledná.

 

Na fleku nás už čakal Seržant s Dančou ako i Miro s Klaudiou. Najprv sme vyriešili náš stanový tábor a po registrácii sme trošku pokropili. Ráno sme sa zobudili do nečakaného horka , ktoré sa nepáčilo najmä Afre. Tak sme hneď vyriešili zatemnenie nášho salónika. Potom sa už dalo trochu existovať. Teploty boli skutočne tropické. Medzitým sme obdržali správu, že v Nemecku a v Rakúsku sú veľké ničivé búrky z tepla sprevádzané ľadovcom. Jedna sa podľa miestnych informácií odohrávala len 16 km od nás. Preto sme boli nútený spraviť menšie opatrenia. Tentokrát si usporiadatelia skutočne vymysleli rôzne súťaže a tak sme to chceli samozrejme vyskúšať.  

K.O.-Bewerb Prvé kolo bolo štandardné a z každého kola ostalo 16 súťažiacich.  Títo boli vylosovaní po dvojiciach. Z každej dvojice vždy jeden postupoval, keď maximálny čas ryžovania bol len 5 minút. Miro súťažil s Josefom Haslingerom, Helenka s Gerhardom Brandstetterom a Joe-Joe s Franzom Schwanzmayerom. Do ďalšieho kola postúpil len Joe-Joe, ktorý dostal Gerharda. Lenže Gerhard porazil nielen Helenku ale aj Joe-Joe. 

Golden Racoon Súťaž s klasickými pravidlami, len s jedným rozdielom. Ryžovacie misky dodali usporiadatelia. Boli to tradičné kanadské kovové misky s plochým dnom. Do finále sa prebojoval Miro, Helenka aj Joe-Joe, čo bolo vlastne 100% zastúpenie. Nepredstaviteľnú smolu mala Helenka, keď našla ako jediná plný počet zlatiniek, ale vzhľadom k výpadku prúdu (nepoznajú UPS) sa muselo finálové kolo opakovať. V opakovanom finále jej ušli zlatinky. Řodinnú pomstu zariadil Joe-Joe, ktorý ako jediný vo finále našiel plný počet a stal sa víťazom tejto kategórie.

Polarnacht bola jedna s najkrajších súťaží. Ryžovalo sa pri sviečkach neskoro večer a claimy boli plné polystyrénových vankúšikov, ktoré nahradzovali umelý sneh celkom zaujímavo sa lepili na panvice. Tu najlepšie obstála z našej výpravy Helenka, ktorá obsadila pekné 5. miesto tesne pred Joe-Joe, ktorý skončil na 6. mieste.

Ostatné súťaže boli už klasického typu a zastúpenie sme mali ako medzi profi (muži  a ženy súťažili spolu)  tak i medzi 3 člennými družstvami. Kategóriu trojčlenných družstiev perfekte zvládla Bosorka s pomocníkmi (Helenka, Seržant, Joe-Joe), keď s náskokom viac ako jednej minúty získali zlaté medaily. Vo finále hlavnej súťaže sme mali len dvoch zástupcov a to Joe-Joe s dcérou Miščou. Joe-Joe však stratil dve zlatinky a skončil až na 9. mieste. Zaujímavá situácia nastala pri odovzdávaní zlatiniek. Mišča tvrdila, že má v ampulke 10 kúskov. Jury aj po vyliatí na panvicu videli však len 9., ktoré Mišča podpísala. Zlatinky vrátila do ampulky a pri stane sme jasne napočítali 10 ks. Napriek tejto "divnej" smole obsadila medzi profíkmi pekné 4. miesto a získal cenu i ako najlepšia žena medzi profesionálmi.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 29. 05. 2007 | 8187 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
13.06.2021: Kremnická zlatinka 2021
Najlepšie pripravená na prvú akciu po dlhom lockdowne bola pripravená Helenka, keď získala zlato v kategórii veteránov, striebro na čínskej panvici a zemiakovú medailu medzi  ženami. Z mužov sa najlepšie umiestnil Toronto 4. miestom medzi veteránmi. Kategória veteránov sa rozrastá a z 8 súťažiacich boli 4 naši členovia.

22.08.2020: Toronto - vicemajster sveta
Na tohoročných Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Novom Kníne získal náš člen Toronto striebornú medailu v kategórii mužov profesionálov. Okrem toho bol aj členom národného teamu, ktorý získal tak isto striebornú medaiu.

29.09.2019: Najlepší zlatokop 2019
Umiestnenie našich členov celoročnom rebríku pre rok 2019:
Muži: 4. Marko Polo, 9. Toronto, 19. Joe-Joe
Ženy: 3. Helenka, 12. Mišča
Kanadská panvica: 6. Marko Polo, 15. Toronto, 20. Helenka, 21.Joe-Joe
Batea: 6. Marko Polo, 7. Helenka, 12. Toronto, 13. Mišča, 27. Joe-Joe
Kalendár
<  Máj 2022  >
PoUtStŠtPiSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional