To je veta ...
"Bozk je bystro vynájdená metóda, ktorá obojstranne prerušuje rozhovor, keď sa slova stanú zbytočnými."

Oliver Herford
Hlavné menu
Fotogaléria
Spišská Karbidka 2009 - 1
Obkukávanie konkurencie
zobrazení: 1922
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 44.210.151.5
Dátum: 13. 07. 2024
Čas: 18:43
Meniny má: Margita
Zajtra bude: Kamil

Práve je pripojených: 10
Doporučujeme
Súťaže 2009

Majstrovstvá ČR a SR 2009

25. až 26. júla 2009, Zlaté Hory, Česká republika
Zlatá panvica zmenila majiteľa, ale ďalší rok zostáva v Trenčíne

Absolútny HrabkoAk si odmyslíme Majstrovstvá sveta, na ktoré sa každý nedostane, tak za vyvrcholenie sezóny môžeme právom požadovať Majstrovstvá Českej republiky a Slovenskej republiky, ktoré poriadame na preskáčku so zlatokopmi Čiech a Moravy. Napriek tomu, že po rozdelení republiky museli vzniknúť dve samostatné asociácie, politikom sa aj tak nepodarilo nás od seba úplne odtrhnúť.

Tento rok sa tieto majstrovstvá konali na Jesenicku v Zlatých Horách, kde sa kedysi ťažilo zlato, ale tiež to ako spoločná republika skončilo. Ešte mi niekto hovorte o múdrosti politikov ! Tento ročník to bola ako generálka na budúcoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia na rovnakom mieste.Moravsko - Slezskí zlatokopi majú vždy veľkú podporu  v starostovi Zlatých Hôr, ktorý všetkými silami pomáha pri organizácii súťaže pod názvom "Súťaž o Zlatú panvicu starostu mesta Zlatých Hôr". Samozrejme to nebolo inak ani tento rok. Je síce treba do majstrovstiev sveta dotiahnuť veľa vecí, ale kto niečo už organizoval vie aké je to "jednoduché". 

Pretože sa súťaží v v Zlatých Horách z Trenčína zúčastňujeme pravidelne, tento rok nás ani nenapadlo tak dôležitú akciu vynechať. Išli sme vlastne skoro všetci tí čo na súťaže ešte z Cechu chodíme. Menovať je to zbytočné, nakoľko sa na fotkách objavujeme viac menej tí istí. Najdlhšie o svojej účasti rozmýšľal Hrabko, ktorý nakoniec veľmi dobre spravil, že išiel. Najrušnejšia bola asi cesta, ktorú bežne robíme za 3,5 hodiny, ale tento rok to bolo až 5,5 hodiny. Týmto chcem poďakovať organizátorom rekonštrukcie českých ciest, ktorý keď opravujú cestu , alebo ju rekonštruujú tak spravia obchádzku minimálne o 30km dlhšiu, a naprd ju vyznačia. Aurum TNProblém s trafením do Zlatých Hôr mali všetci a my sme dokonca išli po ceste na ktorej sa skvela značka "Cesta v havarijnom stave" . Asi je jednoduchšie dať značku ako cestu opraviť. Celé poobedie, sme sa až do neskorej noci vítali s jednotlivými účastníkmi, lebo niektorých sme nevideli celý rok. Po "náročnej" noci sme sa začali v sobotu súťažiť v jednotlivých kategóriách a to celý deň až do večera.

Tradičný sobotný súťažný deň bol ukončený štandardne nočným ryžovaním. Ako súťaž gradovala, tak sa aj zužoval počet súťažiacich. Do nedeľňajších finále mužov, žien a súťaže v tradičnej panvice mohlo postúpiť len 30 súťažiacich. Finálové jazdy už boli až na nejaké malé výnimky ukážkovou jazdou nielen našich členov, ale celého Slovenska. V prestížnych súťažiach Slováci nenechali nikoho na pochybách, že patria medzi svetovú elitu.

 

Medailové umiestnenie slovenských súťažiacich v jednotlivých kategóriách.

 

Nočné ryžovanie:

1. Dannyho parťáci (Hrabko a Nika)

 

Päťčlenné teamy:

1. Afrika Team (Jarka, Anka, Danka, Frankie a Rišo)

3. Aurum Trenčín (Bosorka, Mišča, Toronto, Miro a Joe-Joe)

 

Trojčlenné teamy:

3. VDV Prievizda(Anka, Frankie a Buzola)

 

 Tradičná panvica:

1. Jozef Režný (Joe-Joe)

 

Ženy:

1. Danka  Múčková

 

Muži:

1. Ján Hrabovský (Hrabko

 

Celkovým víťazom a držiteľom zlatej panvice s stal Ján Hrabovský - Hrabko z Trenčína.

Môžete si stiahnuť kompletné výsledky Zlaté Hory 2009

Fotogalériu zo slovenského úspechu si môžete pozrieť Fotogaléria MR 2009.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 27. 07. 2009 | 11285 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Júl 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional