To je veta ...
"Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý."

Albert Einstein
Hlavné menu
Fotogaléria
Austria 2008 - 2
Majstrovstvá Rakúska - Unterwaltersdorf.
zobrazení: 1805
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 100.28.2.72
Dátum: 26. 06. 2024
Čas: 00:58
Meniny má: Adriána
Zajtra bude: Ladislav(a)

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2021

Kremnická zlatinka 2021

12. jún 2021,  TanzPlatz, Kremnica, Slovensko
Otváranie sezóny 2021 a pietna spomienka na Miťa  a Braňa

Pietna spomienkaPo dlhom lockdowne spôsobeným vírusom Covid sme sa konečne dočkali prvej súťaže v ryžovaní zlata na Slovensku. Bola to radosť, ale cez slzy. Tie slzy nám spôsobila pietna spomienka na dvoch kamarátov, ktorých nám vzala zákerná choroba. Braňo podľahol rakovine a Miťo zasa covidu. Nedá mi pri tejto spomienke nespomenúť i kamaráta Tulaja z Prievidze, ktorý spolu  manželkou podľahol vírusu Covid. Spomienku na Miťa a Braňa nám pripomenula Lenka, ktorá to prečítala tak, že mnohí sme mali zarosené oči. Počas celej súťaže sa vzadu na pláne premietali fotky s rôznych akcii, ktorých sa obidvaja zúčastnili.

Toronto v akciiPretože to bola prvá súťaž pod dlhej prestávke, zúčastnilo sa veľa zlatokopov. Aby sa vôbec mohlo začať, musel prezident Slovenskej asociácie zlatokopov František Verbich odomknúť claimy. Organizátori mali plné ruky práce, aby stíhali zorganizovať všetky súťaže. Preto sa išlo bez prestávky. Nie je to ako kedysi, keď sa súťažilo len muži, ženy, juniori a družstvá. Dnes už máme kategóriu Batea (čínsky klobúk) a  Kanadská panvica, kde chcú byť samozrejme všetci. Medzitým sa rozrástla i kategória veteránov a pribudla i kategória zlatokopeckého poteru - detí. Aby to nebolo všetko ľahké, tak nám súťaže znepríjemňoval i poriadny lejak, ktorý prichádzal v rôznych intervaloch. Zlatokop je však tvor odolný. Počasie nie je nikdy zlé, zle môže byť len zlatokop oblečený. Súťažilo sa bez obedňajšej prestávky a nikomu to samozrejme nevadilo. Musím ešte spomenúť, že všetci účastníci museli mať doklad o teste na Covid. Buď 24 hodiový antigénový test, 72 hodinový PCR test, doklad o prekonaní Covidu, alebo potvrdenie o očkovaní. Museli sme samozrejme dodržiavať všetky nariadené pokyny. Nemohli sme si podávať ruky, bozkávať sa pri uvítaní, piť s jedného kališkáta (pohárika), dodržiavať 2 metrové rozostupy a pod. Takže organizátor mali toho naloženého statočne.

Čimo vyberáNa akciu sme sa z Cechu nakoniec vybrali na dvoch autách. V jednej bola čisto mužská posádka, Čimo, Marko a vodič Toronto. V druhom aute som bol ja (Joe-Joe) s Bosorkou (Helenka). My sme mali cestu o 20 € drahšiu, lebo v Handlovej som mal ťažšiu nohu na plyne a policajti na neoznačenou aute to zistili. Vraj som mal rýchlosť 76 km za hodinu. Darmo som im vysvetľoval, že hodinu ešte nejdem. :). Ale boli slušný a raz za čas treba aj nejako zasponzorovať PZ SR. Potom som ešte zabudol odbočiť na Martin, lebo správa ciest nemôže na tabuľu napísať aj Kremnicu, je tam len Martin. Značenie na slovenských cestách je niekedy na zaplakanie. Tak som sa musel ísť otočiť až v Hronskej Breznici, čo bol cca 10 km tak a 10 km späť. Nebolo to prvý ani posledný krát čo som sa zarozprával a tzv. zakufroval.

Veteráni Samotná súťaž prebiehala hladko a rýchlo ako ruské hodinky, tie sú totiž na celom svete najrýchlejšie. Súťaž sa obišla bez protestov, a nemuselo sa opakovať žiadne kolo. Môžem len skonštatovať, že organizátori to zvládli úplne super a dúfam že si ostatní od nich budú brať príklad. To sa uvidí napr. o dva týždne v Hodruši. Zaujímavosťou bola súťaž veteránov. V začiatkoch asociácie bol len jeden veterán 1. prezident slovenskej asociácie Milan Urbánek. Na súťažiach vždy našiel jednu zlatinku, ale podľa jeho slov peknú. Časom začalo veteránov pribúdať a v Kremnici ich už bolo 8. Z toho 4 boli z nášho cechu. Nebol tam len Marko, ktorý je ešte na takú kategóriu moc mladý. Ostatné súťaže boli "klasika". Okrem mňa sa ostatní členovia prebojovali do viacerých finálových súťaží. Teda keď nepočítam 3-členné družstvá. Bol som vlastne z cechu najväčší babrák. Vždy som niečo zabudol dať do ampulky aj keď na panvici som ich mal vždy dosť. To bude asi už starobou. :(.

Toronto v akciiNajlepšie výsledky zaznamenala Helenka, keď získala v kategórii veteránov zlatú medailu. V tejto kategórii sa ešte na tzv. zemiakovom mieste umiestnil Toronto. Helenka pridala aj druhú striebornú medailu v kategórii čínska panvica. Bola vo všetkých možných finálových jazdách. Smolu mala v Batei, kde veľmi rýchlo našla 4 zlatinky, ale zdalo sa jej to málo a tak ešte dlho dohľadávala. Organizátori však viac nedali, čo bolo pre viacerých nemilé prekvapenie.  

Čo na záver dodať ? Súťaž organizačne perfektne zvládnutá. Výsledky znamenajú, že napriek veku ešte nepatríme do starého železa, ale mali by sme niečo natrénovať, nakoľko nás čakajú Majstrovstvá SR a ČR, ako aj Majstrovstvá Európy. Obidve akcie sa budú konať v Tužine na Slovensku. Dúfam, že na obidvoch významných súťaží bude naša forma len gradovať. 


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 13. 06. 2021 | 2381 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Jún 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional