To je veta ...
"Bozk je bystro vynájdená metóda, ktorá obojstranne prerušuje rozhovor, keď sa slova stanú zbytočnými."

Oliver Herford
Hlavné menu
Fotogaléria
Banskobystrická Zlatinka 2011 - 12
-
zobrazení: 1334
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 100.28.2.72
Dátum: 26. 06. 2024
Čas: 00:39
Meniny má: Adriána
Zajtra bude: Ladislav(a)

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2022

34. Medzinárodné majstrovstvá Nemecka

10-12. jún 2022,  Goldberg Deutschland
34. Medzinárodné majstrovstvá Nemecka

Goldkronach 2022

 

Po dlhých 14 rokoch sa na Majstrovstvá Nemecka vybrala väčšia časť našich členov. Kedysi sa konali majstrovstvá neďaleko mestečka Goldkronach. V posledných rokoch sa to koná v areáli Goldbergu. Najprv sme sa dohadovali kedy vyrazíme. Toronto, Marek a Čimo boli dohodnutý na 7 hodinu ráno, nakoľko Čimo sa mal vrátiť z nočnej. Miro s rodinou sa vydali na cestu až poobede, akonáhle prišli deti zo školy. Joe-Joe, ako obyčajne špekuloval, že o 7 hodinej každý poriadny človek spí. Nakoniec si spomenul, že najlepší čas na cestu je naozaj zavčasu ráno a tak sa vydal  spolu s Bosorkou na cestu ráno 4:30. Drží sa totiž hesla "Ranné vtáča viac vypije!".

  Cesta až na jedno obmedzenie, na diaľnici pred Plzňou sa zrazili dva náklaďaky, prebiehala dobre. Joe-Joeovci sa tam zdržali cca 25 minút, ale Torontová posádka 90 minút. Vďaka navigácii Sygic, ktorá nás naviedla na slepú cestu sme sa trošku pomotali. Zo strany Goldkronachu sa na Goldberg nedá dostať. Nie je to prvý krát čo Sygic sklamal. V Čechách je už benzín cez 2 € (po prepočte kurzu). Ak si na benzínke natankujete, tak ešte od Vás vypýtajú aj 15 CZK za WC. Týkalo sa to napr. aj KFC, ktoré susedilo s benzínkou. Zaujímavý nápad ako ošklbať návštevníkov.

Pri príchode na flek bola polovica lúky na táborenie už plná. Bosorka dostala na Ježiška nový spacák aj nový stan, tak náskok využili na postavenie stanu. Samozrejme postavenie trvalo trošku dlhšie, ale tomu sa už v ich veku nie je čomu čudovať. :) Toronto dorazil o dve hodiny a na večer prišiel aj Miro s celým kmeňom. Keby dorazili neskôr tak možno dôjde aj na vyskúšanie spacáka :) Ešteže sa chalani ponáhľali.

  Po registrácii a zvítanie sa s ostatnými zlatokopmi nastal čas na tréning. Kto si pod tým predstavuje vyryžovanie niekoľkých panvíc, zoznámenie sa s materiálom je na veľkom omyle. Profesionálny zlatokopi trénujú úplne inak. Sedia, popíjajú a bavia sa o ryžovaní. :) 

Na druhý deň začali súťaže a my sme sa nestačili diviť, ako zlatinky plávajú, sú rôznych veľkostí (prťavce a slonie uši) a my vo všetkých kolách strácame zlatinky. Dá sa povedať , že skoro nikto nemal čisté kolo. Po prvom dni sa vygenerovali finálové kolá, kde sme v každej kategórii mali zastúpenie. 
Ako prvé nás potešili Mirove a Klaudiine deti, ktoré získali všetky tri medaily.  1.Šimon, 2. Alex a 3. Patrícia.
V družstvách nám chýbalo veľmi málo, aby sme aj tam boli na stupni víťazov. V trojčlených teamoch nám chýbalo na bedňu 9 sekúnd.

O najväčšie prekvapenie sa postaral Toronto, ktorý získal zlato v kategórii Klondike a Joe-Joe, ktorý získal titul Majstra Nemecka medzi mužmi.
Na záver sa dá len skonštatovať, máme dobrých nasledovníkov medzi deťmi, ale i starí psi to ešte nezabudli.

Fotogalériu si môžete pozrieť: Majstrovstvá Nemecka 2022             


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 13. 06. 2022 | 1550 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Jún 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional