To je veta ...
"Sú 3 druhy mužov, ktorí nerozumejú ženám: mladí, dospelí a starci. "

Tristan Bernard
Hlavné menu
Fotogaléria
Zlatá Hodruša 2010 - 3
-
zobrazení: 1448
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 44.210.151.5
Dátum: 13. 07. 2024
Čas: 18:36
Meniny má: Margita
Zajtra bude: Kamil

Práve je pripojených: 5
Doporučujeme
Súťaže 2007

Majstrovstvá Európy 2007

22 až 24. júna 207, Rauris, Rakúsko
Trenčania najlepší spomedzi  Slovákov.


Seržant TorontoTrenčianska výprava, ktorá sa zúčastnila na majstrovstvách ČR a SR pokračovala svojím putovaním i na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnili v rakúskom mestečku Rauris. Medzitým sme sa zastavili na Lipne, kde sme sa krásne vyspali v chatke a hlavne spravili údržbu svojich tiel. Len Hrabko so svojou osádkou pokračoval k známym do Kladna. V stredu vo večerných hodinách sa už pripojil k Trenčianskej výprave. 

Organizácia majstrovstiev Európy bola na veľmi nízkej úrovni vo všetkých smeroch. Pri štartovnom 20 € za osobu nedokázali organizátori zabezpečiť výrobu odznakov pre účastníkov.  V súťažnom areáli vôbec neviala slovenská zástava, napriek tomu, že sa v Raurise zúčastňujeme súťaží takmer každý rok. Na druhej strane maďarská zástava viala, aj keď mali len amatérov a Magyarország nie je členom WGA. Ak si dobre spomínam tak chýbalo viacero vlajok. Počítanie zlatiniek bolo zverené okrem iných aj dvom dámam, ktoré videli zlatinky asi po prvý krát a boli nenormálne šuchtavé. Nevedeli ani čo majú s tými ampulkami robiť. Najväčšiu a neodpustiteľnú chybu však spravili, že postavili len 20 claimov. Myslím, že v prípade organizácie ME by mali byť dodržané pravidlá dané WGA, ktoré definujú počet claimov 30. Bol som prekvapený, že nikto z WGA nepodal protest. Pri predstavovaní jednotlivých súťažiaci pri českých súťažiacich moderátor oznamoval, že sú to zástupcovia Československa. Musel som mu to  vysvetliť. Ešte donedávna som si myslel, že úroveň inteligencie je u našich západných susedov na vyššom stupni. 

Večer Počasie bolo na tejto akcie veľmi zaujímavé. Doobeda pieklo slniečko a poobede zdvihol svoju činnosť vietor a kvalitne pršalo. V jedno ráno sme dokonca videli na svahoch blízkych hôr i čerstvo napadaný sneh.

Slováci si svojou účasťou hanbu nespravili, aj keď to mohlo byť o trchu lepšie. Najlepšie zo všetkých Slovákov skončili trenčania.

 Do finále kategórii mužov sa dostal len Marek Michalec (Marko), ktorý prekvapil aj sám seba a obsadil vo vysokej konkurencii pekné 12. miesto.

Zo žien nám najviac radosti spravila už štandardne Helenka Režná, ktorá obsadila vo svojej kategórii 6. miesto a zároveň získala zlatú medailu v súťaži na štandardných panviciach, kde porazila aj veľa mužov.

V teamových súťažiach získal AuRum Trenčín v zložení (Hrabo, Toronto, Marko,  Nika a Mišča) veľmi krásnu striebornú medailu.

Keď som si už myslel, že ma nedokáže nič prekvapiť, tak som bol znechutený z organizácie. Aby jednotliví víťazi dostali medailu, ktorej úroveň nebudem radšej opisovať je len na hanbu organizátorom. Iba víťazi dostali nuggety. Evidentne išlo organizátorom len o namastenie vreciek vysokým štartovným a na kvalitný priebeh súťaže sa vykašlali. Organizátori Horného rakúska by si mali veľmi urýchlene zobrať  príklad od svojich kolegov z Dolného rakúska (Unterwaltersdorf) ako sa organizujú súťaže. Po debate i s inými Slovákmi, ktorí sa zúčastnili ME sme sa rozhodli, že Raurisu tak ľahko svoj hlas vo WGA nedáme. 

 


Die Organisation der Europameisterschaft im Goldwaschen in Rauris war auf einem sehr niedrigen Niveau, in jeder Hinsicht. Bei Startgebuehr von 20 Euro haben es die Veranstalter nicht geschaft Abzeichen, bzw. Pins fuer die Teilnehmer fertigen zu lassen. 

Im Goldwaschareal war nicht die slowakische Fahne aufgehaengt, obwohl wir seit Jahren immer wieder nach Rauris kommen, und diese Tatsache jedes Jahr immer wieder reklamieren. Auf der anderen Seite war dort die ungarische Fahne, obwohl diese nur unter den Amateuren vertretten waren, und Ungarn nicht ein Mal Mitglied der WGA ist. Wenn ich mich richtig erinnern kann, fehlten mehrere Fahnen.

Die Zaehlung der Goldstuecke haben, neben den Anderen, auch zwei Damen gemacht, diese haben esoffensichtlich zum ersten Mal im Leben gesehen, und wusten oft nicht, was sie damit anfangen sollen, abgesehen davon waren sie sehr langsam. Der groesste Fehler war jedoch die Anzahl der Waschbecken, es sind nur 20 aufgestellt worden. Ich denke dass man bei einer Europameisterschaft die Regeln der WGA einhalten sollte. Es hat mich ueberrascht, dass niemand von WGA protestiert hat. Bei der Vorstellung der Teilnehmer hat der Moderator die Goldwaescher aus der Tschechischen Republik als Vertretter der Tschechoslowakei vorgestellt, ich habe es ihm nachher erklaert. Noch vor kurzer Zeit habe ich gedacht, dass das Intelligenzniveau unserer westlichen Nachbaren etwas hoeher ist. Bei der Preisvergabe war ich auch verstimmt, das Niveau war sehr niedrig, die Organisatoren aus Unterwaltersdorf sollten ein Beispiel fuer die Rauriser sein. Nur die Erstplazierten hatten Goldnuggets erhalten, die restlichen nur Medailien, dessen Qualitaet auch bedenklich war. Nach einer Diskussion mit anderen Kolegen haben wir uns geeinigt, dass Oesterreich in der Zukunft nur schwer unsere Stimme in WGA bekommen.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 26. 06. 2007 | 11995 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Júl 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional