Spišská karbidka 2022

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2022, Vydané dňa: 19. 06. 2022

19. jún 2022,  Novoveská Huta, Slovensko
Spišská Karbidka

Spišská karbidka 2022

  Víkend pred nami a my rozmýšľame čo s ním. Kuknem do kalendára a zisťujem, že na Spiši sa koná tradičná Spišská karbidka. Je rozhodnuté, ideme ! V jednom aute Toronto vezie Marka a v druhom Joe-Joe vezie WitchHelen a Lady. Pretože je to cca 3 hodiny cesty, vyrážame už okolo pol šiestej. Strašné, v sobotu stávať skôr ako do rachoty. Už viem, prečo som dlhšie nikde nechodil.:).

Cesta ubehla bez problémov a okolo 9 sme už boli na mieste. Tradičné zvítanie sa s ostatnými a pivo na spláchnutie prachu z cesty je už povinnosť. Tentokrát sme ochutnali pivá, ktoré si varí priamo krčmár. Ešte niečo na ukľudnenie žalúdka (tabletky to neboli) a ideme sa registrovať.  Klasické kategórie, o ktorých je zbytočne sa rozpisovať. Po prvých kolách je to dobré, lebo je málo súťažiacich a z každej kategórie vypadávajú len dvaja-traja a niekde len jeden. Po ďalších tzv. semifinálových kolách postupuje do finále vždy len 10 súťažiacich. A tak sa stáva, že tí čo boli na čele sú zrazu turisti. V každej kategórii máme svojich zástupcov, takže pevne dúfame, že budú aj nejaké medailové umiestnenia.

Nakoniec medailu berie Toronto v kategórii Batea, ale najväčšie prekvapenie je v kategórii veteránov, kde sme uchmatli všetky medaile.
1. Joe-Joe, 2. WitchHelen, 3. Toronto.

 Po dvojminútovej penalizácii jedného teamu sa tým AuRum v zložení WichHelen, Franky a Joe-Joe dostali na tretie miesto. K tej penalizácii asi len jednu pripomienku. Snažme sa organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly. Mne síce bolo povedané, že na Slovensku po slovensky, ale potom sa nemôže stať, že na zahraničných súťažiach budeme kukať ako teliatka na nové vráta. Bude to síce po slovensky ale bude nám to prd platné. 

Fotogalériu si môžete pozrieť: Spišská karbidka 2022