34. Medzinárodné majstrovstvá Nemecka

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2022, Vydané dňa: 13. 06. 2022

10-12. jún 2022,  Goldberg Deutschland
34. Medzinárodné majstrovstvá Nemecka

Goldkronach 2022

 

Po dlhých 14 rokoch sa na Majstrovstvá Nemecka vybrala väčšia časť našich členov. Kedysi sa konali majstrovstvá neďaleko mestečka Goldkronach. V posledných rokoch sa to koná v areáli Goldbergu. Najprv sme sa dohadovali kedy vyrazíme. Toronto, Marek a Čimo boli dohodnutý na 7 hodinu ráno, nakoľko Čimo sa mal vrátiť z nočnej. Miro s rodinou sa vydali na cestu až poobede, akonáhle prišli deti zo školy. Joe-Joe, ako obyčajne špekuloval, že o 7 hodinej každý poriadny človek spí. Nakoniec si spomenul, že najlepší čas na cestu je naozaj zavčasu ráno a tak sa vydal  spolu s Bosorkou na cestu ráno 4:30. Drží sa totiž hesla "Ranné vtáča viac vypije!".

  Cesta až na jedno obmedzenie, na diaľnici pred Plzňou sa zrazili dva náklaďaky, prebiehala dobre. Joe-Joeovci sa tam zdržali cca 25 minút, ale Torontová posádka 90 minút. Vďaka navigácii Sygic, ktorá nás naviedla na slepú cestu sme sa trošku pomotali. Zo strany Goldkronachu sa na Goldberg nedá dostať. Nie je to prvý krát čo Sygic sklamal. V Čechách je už benzín cez 2 € (po prepočte kurzu). Ak si na benzínke natankujete, tak ešte od Vás vypýtajú aj 15 CZK za WC. Týkalo sa to napr. aj KFC, ktoré susedilo s benzínkou. Zaujímavý nápad ako ošklbať návštevníkov.

Pri príchode na flek bola polovica lúky na táborenie už plná. Bosorka dostala na Ježiška nový spacák aj nový stan, tak náskok využili na postavenie stanu. Samozrejme postavenie trvalo trošku dlhšie, ale tomu sa už v ich veku nie je čomu čudovať. :) Toronto dorazil o dve hodiny a na večer prišiel aj Miro s celým kmeňom. Keby dorazili neskôr tak možno dôjde aj na vyskúšanie spacáka :) Ešteže sa chalani ponáhľali.

  Po registrácii a zvítanie sa s ostatnými zlatokopmi nastal čas na tréning. Kto si pod tým predstavuje vyryžovanie niekoľkých panvíc, zoznámenie sa s materiálom je na veľkom omyle. Profesionálny zlatokopi trénujú úplne inak. Sedia, popíjajú a bavia sa o ryžovaní. :) 

Na druhý deň začali súťaže a my sme sa nestačili diviť, ako zlatinky plávajú, sú rôznych veľkostí (prťavce a slonie uši) a my vo všetkých kolách strácame zlatinky. Dá sa povedať , že skoro nikto nemal čisté kolo. Po prvom dni sa vygenerovali finálové kolá, kde sme v každej kategórii mali zastúpenie. 
Ako prvé nás potešili Mirove a Klaudiine deti, ktoré získali všetky tri medaily.  1.Šimon, 2. Alex a 3. Patrícia.
V družstvách nám chýbalo veľmi málo, aby sme aj tam boli na stupni víťazov. V trojčlených teamoch nám chýbalo na bedňu 9 sekúnd.

O najväčšie prekvapenie sa postaral Toronto, ktorý získal zlato v kategórii Klondike a Joe-Joe, ktorý získal titul Majstra Nemecka medzi mužmi.
Na záver sa dá len skonštatovať, máme dobrých nasledovníkov medzi deťmi, ale i starí psi to ešte nezabudli.

Fotogalériu si môžete pozrieť: Majstrovstvá Nemecka 2022