Kremnická zlatinka 2022

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2022, Vydané dňa: 05. 06. 2022

4. jún 2022,  TanzPlatz, Kremnica, Slovensko
Kremnická zlatinka

Kremnica 2022 Rok sa s rokom zišiel a naši členovia už zasa cestujú na rôzne súťaže. Tak ako po minulé roky i tento rok nemôžeme vynechať Kremnickú zlatinku, ktorú kremnickí zlatokopi organizujú na vysokej úrovni. Zúčastnili sme sa aj preto, že našim domácim kočkám dochádzal piesok. :) Tú poznámku berte s rezervou. Tentokrát oproti minulému roku bola cesta dosť nudná. Pokutu som nedostal, ani sme nezabudli odbočiť.

Súťaž už prebiehala v štandardných súťažiach: ženy, muži, juniori, veteráni, deti, batea, klondike, trojčlenné družstvá. Samozrejme nesmela chýbať ani tajná súťaž, kde pred samotným ryžovaním súťažiaci museli najprv zjesť balíček slaných tyčiniek. Na túto súťaž sme vyslali len jedného a to najmladšieho. Nakoniec stál na stupni víťazov. 

Veľmi dobre sa zadarilo trojčlennému teamu Rafel-Bafel-Sekel, ktorý ovládol svoju kategóriu a získal zlatú medailu. V kategórii geriatrikov (veteráni) naši členovia dokonca získali dve medaily, keď na treťom mieste skončil Joe-Joe a víťazom tejto kategórie sa stal Toronto.

Na záver  dodať už len to, že organizátori opäť so cťou zvládli organizačne súťaž aj v tejto dosť ťažkej dobe. Nakoľko sa súťaže v ryžovaní zlata tento rok len rozbiehajú dúfame, že naša forma bude gradovať tak, aby sme v silnej konkurencii obstáli už budúci týždeň na Majstrovstvách Nemecka ako i na majstrovstvách sveta, ktoré sa tento rok konajú v poľskej Złotoryji.  

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogaléria Kremnická zlatinka 2022