Zlatá horúčka Fort Geronimo 2019

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2019, Vydané dňa: 22. 09. 2019

21.september 2019,  Fort Geronimo, Vlkanová, Slovensko
Zatváranie sezóny 2019....

Geronimo 2019Posledná akcia v ryžovaní zlata pre sezónu 2019 sa konala na Fort Geronimo vo Vlkanovej. Akciu organizovali zlatokopi z Banskej Bystrice, ale ak mám byť úprimný tak možno zo začiatku, ale potom to všetko ležalo na pleciach Janky - Vranky. Zvládla to však veľmi dobre.

Ešte pred odštartovaním prvého heatu sme hromadne zagratulovali prezidentovi Slovenskej Asociácie zlatokopov k jeho narodeninám. Preto nás potom po každom odovzdaní zlatiniek čakalo kališkáto Fernetu. (kališkáto = pohárik). Z cechu sme sa tam vybrali len traja. Helenka, Marko-Polo a Joe-Joe. Priamo na pľaci sme stretli Čima, ktorý sa tiež pred 14 dňami zúčastnil aj Tužiny. Stáva sa z neho Zlatokop - samotár, samozrejme v dobrom.

Prvé kolo sa síce opakovalo, kvôli problémom s časomierou trikrát, ale zlé jazyky tvrdili, že to len kvôli Mememu, ktorý chcel prezidentovi stále gratulovať. Bolo cítiť, že je to už koniec sezóny, lebo i slniečko bolo dosť zubaté. Niektorí to potom riešili tekutým svetom, ale viacerí sa zbytočne "naobliekali". Dokonca sme zažili po prvý krát tzv. prešľap. Zlatokop vypadol počas ryžovania z claimu.

I z tejto súťaže sme neobišli naprázdno keď Helenka obsadilo tak ako pred dvoma týždňami v kategórii žien veľmi pekné tretie miesto. Tretie miesto v kategórii veteránov získal Čimo. Po ukončení súťaží prezident Slovenskej Asociácie Zlatokopov uzamkol claimy a ročník 2019 sa satl minulosťou. Niektorí už začali robiť plány na rok 2020.