To je veta ...
"Bozk je bystro vynájdená metóda, ktorá obojstranne prerušuje rozhovor, keď sa slova stanú zbytočnými."

Oliver Herford
Hlavné menu
Fotogaléria
WM 2008_04
Pinochio
zobrazení: 1935
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.239.95.36
Dátum: 30. 05. 2024
Čas: 08:03
Meniny má: Ferdinand
Zajtra bude: Petronela, Petrana

Práve je pripojených: 9
Doporučujeme
Súťaže 2012

O Zlatú panvicu Starostu Zlatých Hôr 2012

25. august 2012, Zlaté Hory, Česká republika
Zlatá panvica po štvrtý krát do Trenčína....

ZH2012_02Necelý týždeň po skončení majstrovstiev repuliky sme sa vybrali do Zlatých Hôr, ktoré už navštevujeme skoro pravidelne. Myslím, že na žiadnom podujatí sme sa nezúčastnili toľkokrát, ako na súťaži O Zlatú panvicu starostu Zlatých Hôr. Vyrážali sme ráno o 6:00, lebo už zo skúsenosti vieme, že cesta trvá cca 4 hodiny.  Vyšlo nám to skoro presne, lebo okolo desiatej sme boli na fleku, kde nám Baťoh povedal, že súťaže začnú až poobede. Škoda, že sme to nevedeli prv, mohli sme si doma pospať dlhšie. Na druhej strane sme mali viac času na pokec sa kamarátmi.

Hneď poobede začali súťaže, a odsýpalo to presne podľa plánu. Bola evidentná zmena k lepšiemu oproti iným rokom, čo sa týka organizácie. Muži, ako i ženy mal hneď semifinále, odkiaľ vždy postupovala cca polovica. Helenka, Hrabko a Joe-Joe postúpili bez veľkých problémov do finále. konkurencia bola dosť veľká, lebo dnes už na súťaže chodia prevažne skalní zlatokopi a zlatokopky.  Čo nás najviac prekvapilo bol počet návštevníkov, ktorí sa prišli pozrieť. Areál či už priamo Zlatorudnianske mlyny sa hemžili návštevníkmi. 

ZH2012_01Finálové kolá boli vo veľkom očakávaní. Materiál bol dostatočne rýchly a viacerí sme ho už mali "prečítaný". Časy boli dosť nízke a rozhodujúca bola každá sekunda. Dobre našliapnuté mal Hrabko, ktorý svoje snaženie v kategórii mužov doviedol do zdárneho konca a získal zlatú medialu. V kategórii žien sa darilo našej cechmajstrovej Helenke, ktorá obsadila striebornú priečku. Obidvaja našli plný počet zlatiniek. Joe-Joe už stárne a strata zlatinky ho pripravila o medailovú pozíciu. Čas dobrý, len ešte dotrénovať "szukanie".

Po kategóriách jednotlivcov boli nastúpené na štart trojčlenné teamy. Náš úderný team Bosorka a pomocníci, ktorý sa v poslednej dobe voľajako trápi  a nemôže nadviazať na úspechy dávnych časov, sa tentokrát postavil k tomu zodpovedne  a napriek uplavanej zlatinke skončil konečne po dlhšej dobe na medailovej pozícii. Získal tretie miesto a to vďaka najrýchlejšiemu času, keď porazil aj teamy, ktoré síce mali plný počet zlatiniek, ale čas horší o viac ako 3 minúty. Táto medaila nás potešila.

Po trojčlenných teamoch prišlo očakávané veľké finále o Zlatú panvicu starostu Zlatých Hôr. Do tohto finále postúpili z kategórie juniorov, mužov, žien a V.I.P. všetci traja medailisti. My sme tam mali dvoch spomínaných zástupcov, Helenku a Hrabka, ktorý na tejto súťaži nemal konkurenciu a stal sa aboslútnym víťazom. O tom, že toto veľké finále bolo veľmi napínavé svedčí i čas víťaza, ktorý bol 1:34,3 minúty a čas druhého Reinharda Prause bol 1:34,7 minúty. Áno čítate správne rozdiel bol len 4 desatiny sekundy. A tak panvica po štvrtý krát v histórii putuje do nášho cechu. (2006 - Joe-Joe, 2008 - Helenka, 2009 - Hrabko, 2012 - Hrabko)

Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy určite, samozrejme, ak zdravie a financie dovolia, prídem znova do Zlatých Hôr. Tie budú oslavovať 20. výročie organizovania súťaží. Začalo to presne v roku 1993, súťažilo sa v bazéne a Toronto s Joe-Joe boli vtedy po prvý krát na súťaži.

Na záver len jedna veta "Zlaté Hory ďakujeme, že to pre nás robíte".


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 26. 08. 2012 | 11640 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Máj 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional