To je veta ...
"Svet patrí tým, čo sa neposerú!"

Charles Bukowski
Hlavné menu
Fotogaléria
Tulák Charlie a Slovenky
-
zobrazení: 1282
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 54.166.172.33
Dátum: 27. 04. 2018
Čas: 03:01
Meniny má: Jaroslav
Zajtra bude: Jarmila

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2013

Majstrovstvá Holandska 2013

31. august až 1. september 2013,  Poeldijk, Holandsko
Kategóriu veteránov vyhrala Helenka...:)))

Poeldijk 2013

Pár dní po návrate z majstrovstiev sveta, ktoré sa konali v Taliansku, sme sa opäť balili. Tentokrát trochu severnejšie a to konkrétne do holandského mestečka Poeldijk, kde sa každoročne konajú majstrovstvá Holandska. Tentokrát to bol siedmy ročník  a zastúpenie nášho Cechu chýbalo len jeden krát v histórii.

Pretože klasickú najkratšiu cestu cez Čechy sme zavrhli. Diaľnice majú drahšie, rozkopané a nezjazdné.... Mali by platiť oni nám a nie naopak. Vybrali sme si cestu, trošku dlhšiu, ale cez krajiny, ktoré nám chýbajú do skompletovania Európy. Trasa viedla cez Rakúsko, Nemecko, Luxembursko, Belgicko a Holandsko. Snažíme sa vidieť čo najviac a ryžovanie je už len pridaná hodnota.

Po ceste sme sa stavili pri Waterloo, kde Bonaparte dostal od Welingtona po pysku a bol to začiatok jeho konca. V Bruseli sme si zasa pozreli Atómium, ktoré sa nachádza pri výstavisku. Potom sme už vošli do Holandska ignorujúc navigáciu Sygic a ťahali sme sa čo najbližšie k moru, kadiaľ vedie cesta typu ostrov-most-ostrov. Na takýchto cestách je zaujímavé, že štáty Beneluxu, ale i napr. Nemci majú diaľnice neplatené a väčšej kvalite ako platené slovenské diaľnice. A to ich máme pár kilometrov. Je niečo choré v riadení Slovenska. Ale dosť politiky.

Po ceste sme spravili pár zástavok, hlavne na fotografovanie a v poobedňajších hodinách sme už boli v dočasnom campe. Tu sme našli len Píštíka a Braňa. Postavili sme stan, nachystali všetko na nočný režim a hurá k moru. V mori sa potom vyčvachtali chlapi okrem Joe-Joe. Vraj by bol nerád, keby ho zasa greenpeace ťahal do vody oblieval na pláži vodou. Odtiaľ sme išli do obľúbeného bistra v mestečku Van Den Hoek, kde sa predávali rybie špeciality všetkého druhu. Navečer v capme prebiehala pri našich stanoch zábava spolu z ostatnými zlatokopmi. Frenk nám doniesol na koštovku Holandské pivko a my sme zasa vytiahli obľúbený nápoj zlatokopov "Slovak Apple Juice". 

Ráno hneď po raňajkách sme sa išli zaregistrovať a začali prvé súťaže.  Zlato plávalo a materiál bol plážový jemný štrk. Jednoducho hrôza. No po prvých kolách sme sa trochu chytili a nakoniec sme obsadili všetky finále vrátane najprestížnejšieho finále "Tri Pan".

Nakoľko bol Róbert Polzer jediný veterán a chcel si zaryžovať, bola vytvorená i kategória veteránov, kde boli vybraní tí najstarší. Na veľké prekvapenie vyhrala túto kategóriu Helenka, čím zachránila našu česť, lebo inú medailu sme nezískali. Napriek tomu sme hanbu nespravili, lebo sme mali zastúpenie vo všetkých panviciach a ako som už písal aj vo veľkom finále. Druhé najlepšie umiestnenie získal Hrabko na kanadskej panvici, keď skončil na nepopulárnom 4. mieste. Joe-Joe, ktorý v kategórii Open obsadil v tvrdej konkurencii veľmi pekné 5. miesto, ako jediný slovák.

Slováci hanbu určite nespravili. Medaile si Danka, Pišta a Ondriško odniesli v kategórii teamov, Pištík v kategórii nočných a najväčšie prekvapenie bol Braňo, ktorý v TriPan obsadil bronzovú priečku. 

Všetci sme boli maximálne spokojní, výborne sme sa zabavili. Užili sme si aj spoločnú večeru. Niektorí sa pohrali na toitoi s wifinou :), lebo bez FB ani ranu. Ceny v jedinom supermarketu boli na úrovni našich a tak netreba ani nosiť tony žranice. Skôr tma treba nakúpiť kvalitné syry, ktoré sme si vo veľkom množstve odniesli domov. Určite tá kvalita je lepšia, ako to čo nám ponúkajú niektoré obchodné reťazce. Na takéto akcie sa vždy oplatí chodiť, aj keď sú trošku od ruky. Našou jedinou myšlienkou a prianím pri rozlúčke bolo " Stretneme sa tu o rok znova".

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogalery NL 2013
Finálové výsledky si môžete sosnúť: Final result NL2013 Производство стретч-плёнки Стретч-плёнка является упаковочным материалом. Для её производства используются сополимеры этилена с альфа - олефинами, специальные марки линейного полиэтилена низкой плотности (ЛПЭНП). Эти полимеры характеризуются значительной деформативностью в твердом состоянии, достигающей для отдельных марок 500—600 % при сравнительно невысоких прочностных свойствах. Стретч-пленку производят по традиционной рукавной или плоскощелевой технологии из гранулированного сырья. Основные характеристики Обычно, толщина такой плёнки составляет от 9 до 35 мкм, ширина до 1500 мм. Плёнка может быть одно- и многослойной. Основные потребительские свойства стретч-плёнки следующие: относительная величина растяжения, в пределах плёнка может быть растянута при обёртывании продукции с обеспечением гарантированного скрепления предмета упаковки без образования в ней разрывов и надрывов (для различных марок это значение может составлять от 50 до 500 %); прочность; относительное удлинение в продольном и поперечном направлениях; стойкость к проколу и разрыву; прозрачность; стягивающее усилие — усилие, создаваемое остаточным напряжением в пленке после её растяжения при обмотке или упаковке объектов. Стретч-пленка бывает трёх видов: Ручная или для ручной обмотки (как правило, ширина рулона стретч-пленки для ручной упаковки составляет 450 или 500 мм, с намоткой до 300 метров; обычно, пленка имеет толщину от 9 до 23 мкм); Машинная (автоматическая) или для машинной обмотки (упаковка осуществляется с помощью специализированных машин — паллетоупаковщиков, поэтому при выборе машинной стретч-пленки, особое внимание следует обратить на возможности оборудования; Джамбо-рулон (служит для перемотки джамбо-рулона в ручной стретч). отходы стрейч пленки цена

| Autor: Site Admin | Vydáno dne 03. 09. 2013 | 5257 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
18.09.2016: Majstrovstvá sveta 2016

Na Majstrovstvách sveta 2016, ktoré sa konali v malom mestečku Placerville, v Californii, USA sme mali zastúpenie i vo finále. Ako jediný slovák sa prebojoval v kategórii mužov Joe-Joe. Na medailu to síce nebolo, ale každé finále na MS je úspech.


10.07.2016: Majstrovstvá Rakúska 2016

Majstrom Rakúska v tradičnej panvici sa stal  Toronto. Člen Cechu zlatokopov - Trenčín. Majstrovstvá sa konali v malebnom mestečku Rauris.
Kalendár
<  Apríl 2018  >
PoUtStŠtPiSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional