To je veta ...
"Zlato sa skúša v ohni a priateľ v nešťastí. "

Slovenské porekadlo
Hlavné menu
Fotogaléria
ZB2011 - 11
Majstrovstvá Slovenskej republiky a Českej republiky 2011
zobrazení: 1512
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 100.28.2.72
Dátum: 26. 06. 2024
Čas: 00:25
Meniny má: Adriána
Zajtra bude: Ladislav(a)

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2011

Kremnická zlatinka 2011

4. jún 2011, Ihráč, Slovensko
Opäť sa nám ušli nejaké medaile...

TortaNajhoršie pre admina je písať každý rok o súťažných akciách na Slovensku, ktoré sa opakujú so železnou pravidelnosťou. Hlavne vtedy, keď sa jedná o dobrú akciu s veľkou dávkou humoru. To sa bezprostredne týka Kremnickej zlatinky.
Hneď po príchode na Ihráč ma prekvapili kamaráti s Prievidze, ktorý mi dodatočne pogratulovali k narodeninám a obdržal som veľmi peknú a chutnú zlatokopeckú tortu. Bol som veľmi milo prekvapený.

Hneď potom začala registrácia do jednotlivých súťaží a jedna z nich bola tzv.tajná s názvom "Kto s kým". Každý prihlásený si vylosoval s klobúka meno, nejakej filmovej postavičky. Princíp bol v tom, že sa vždy jednalo o dvojicu známych postavičiek. Napr. Marco-Pólo si vytiahol ONURA a už len čakal, kto že to bude ŠEHEREZÁDA (Mirka). Bolo zaujímavé sledovať, ako niektorí netrpezlivo čakajú na svoju spárovanú postavičku. Helenka (Harry Potter) dostala Maža (Hermiona), Bobek (Toronto) spoznal Boba (Renča). Veľký úspech mala dvojica Kubko (Ondro Komora) a Maťko (Joe-Joe). Súťažiaci mali svoje prezývky napísané na lepivých obväzoch a muži to mali nalepené priamo na holých prsiach. Čomu sa najviac tešila Dada, ktorá ich s radosťou po skončení súťaže depilovala. Podstatou súťaže bolo to že jednotlivé dvojice mali páskou zlepenú jednu ruku a museli synchrónne ryžovať, každý na svojej panvici. Pri tejto súťaže bolo skutočne kopec srandy. Najmä pri nasýpaní materiálu na panvicu. Česť cechu nakoniec pri preberaní medailí zachránila Helenka, ktorá s Mažom obsadila tretie miesto.

Toronto & MiroOstatné súťaže už bola tzv. klasika: juniori, ženy, muži, trojčlenné teamy. Jediné čo bolo premenlivé bolo počasie. V doobedňajších hodinách bolo veľmi horúco. Potom prišli búrky s tepla, čo nám však nevadilo, nakoľko sa príjemne ochladilo.Veľmi príjemná bola voda v jazere, kde sa po niekoľkých rokoch znova dalo kúpať. Preto bola táto možnosť využitá i pre okúpanie víťazov. Boli to znova tí istý ako na Spišskej karbidke (Dana a Džugy). Preto bolo potrebné im schladiť ambície na prípadné ďalšie víťazstvá.
Tento rok sa obzvlášť darí Torontovi, ktorý po úspechu z Weigelsdorfu bol znova na stupienku víťazov, keď obsadil v kategórií mužov striebornú priečku. Ak bude ďalej pokračovať, tak v Hodruši na neho čaká zlato.

Neodpustím si však jednu výtku a tou je absencia súťaže na kanadských miskách. V tejto kategórii by chcelo viac trénovať nakoľko je to už štandardná súťaž oficiálna súťaž a to nielen na majstrovstvách sveta.

 Napriek tejto drobnosti patrí stále Kremnická zlatinka medzi kvalitné súťaže a vždy je dôvod sa na nej zúčastniť.

 

Fotogalériu si môžete pozrieť Fotogaléria Ihráč 2011

Súhlasíte, aby na každej regionálnej akcii poriadanej SAZ, bola vždy i kategória tradičných panvíc - kanadská miska. Máte len dve možnosti, nakoľko odpovede typu neviem, je mi to jedno, nič nerieši.

áno (Počet hlasov: 33)
(91.67 %)

nie (Počet hlasov: 3)
(8.33 %)Celkem hlasovalo: 36
| Autor: Site Admin | Vydáno dne 05. 06. 2011 | 8300 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Jún 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional