To je veta ...
"Videl som v aréne raneného býka a videl som v izbe ženu, ku všetkému odhodlanú. Môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že býci sú bezpečnejší."

Henry Bordeaux
Hlavné menu
Fotogaléria
WM2016 - 13
Majstrovstvá sveta 2016, California, USA
zobrazení: 1050
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 100.28.227.63
Dátum: 21. 06. 2024
Čas: 12:22
Meniny má: Alojz
Zajtra bude: Paulína

Práve je pripojených: 3
Doporučujeme
Súťaže 2012

Zlaté Opojenie 2012 - otváranie sezóny

Zlaté opojenie 2012 - 12. máj 2012, Chocholná
Oslava narodenín, svadby, prijímanie nového člena...

DYTYNYLY Mnohí z nás majú ešte v pamäti udalosti na Zlatom Opojení, ktoré sa na deň konali presne pred desiatymi rokmi. Tí, ktorí tam neboli prišli jednak o súťaž v ryžovaní zlata ale hlavne o večernú zábavu, ktorá vtedy vyvrcholila získaním zlatej medaily v ľadovom hokeji. 

Presne po desiatych rokoch sme sa opäť na Chocholnej stretli. Pôvodné kulisy síce už zobral čas, ale Klub chovateľov koní postavil novú najdôležitejšiu stavbu krčmu už dávnejšie. Tento rok síce tiež prebiehali MS v ľadovom hokeji, ale boli dátumovo posunuté a tak veľké finále znova z Rusákmi sa hralo až o týždeň neskôr. Ale dosť už o hokeji. My sme sa stretli hlavne kvôli oslavy narodenín (40) nášho člena a zároveň jeho execelecii El Presidenta. Ten oslavoval jednak narodky, nedávnu svadbu a očakávanie narodenia dvojičiek. Aby toho nebolo dosť, tak tento rok prišli z ďalekého Holandska Mireille a Frenk Hink, a Mireille tiež oslavovala (20+20) výročie. Okrem nich sme privítali okrem slovenských zlatokopov aj zlatokopov z Moravy. Na mieste sme boli už od piatka a ľudia sa začali pomaly zliezať. Holanďanov doviezol Michal, ktorý ich vyzdvihol na letisku vo Viedni. Do večera poprichádzalo kopec ľudí a my sme už len očakávali, ako sa vyfarbí počasie. Na druhý deň v sobotu sme začali zo súťažami, hneď po ukončení registrácie, lebo počasie sa nám vôbec nepáčilo. Súťaž jednotlivcov pozostávala z troch kôl, kde nikto nevypadával. Zaujímavosťou, že každé kolo bolo na inej ryžovacej panvici (gramoplatňa, číňak a kanada). Výhodou takejto zostavy, je že každý si zaryžuje a nikto nie je smutný po prvom kole. Druho nemenej zaujímavou súťažou bolo súťaž dvojíc s pracovným označením JA a TY.

Tu sa tiež konalo prekvapenie. Každý sa prihlásil ako jednotlivec, po odryžovaní všetkých, boli vylosované dvojice. Následne bol spočítaný výsledný čas jednotlivých dvojíc a 10 najlepších dvojíc išlo do finále. Tu už jeden musel ryžovať na číňaku a druhý na kanade. Bolo zaujímavé sledovať napätie pri každom vylosovanom mene. Po odsúťažení finále dvojíc, nasledovala posledná súťaž , naša klasika, "Samyj charošij". Tu boli vybraní súťažiaci podľa špeciálneho kľúča a to bola účasť vo finále na Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali minulý rok v Poľsku. Nakoľko neprišli všetci finalisti zo Slovenska doplnili sme to výberom našich kamarátov z ostatných krajín.

Behom súťaže sa menilo počasie ako pre zlatokopov, najprv vládol knieža Slnko, keď už bol unavený a nemohol sa na nás dívať, prenechal svoju vládu Vetru, ten videl, že s nami nič nezmôže tak to rýchlo vzdala a prenechal všetko na Dážď. Bolo k tomu ešte aj chladno. Takže vlastne kompletné počasie, už len ten sneh chýbal. 

Krátko po odsúťažení cechmajstrová vyhodnotila výsledky a mohlo sa začať z odovzdávaním medailí. Nechceli sme byť tzv. medailožrúti, tak sme prenechávali medialové umiestnenia iným.  

Česť cechu zachraňovali:

v kategórii mužov: 3. miesto Eduard Filo - Toronto

v kategórii žien: 1. miesto Helena Režná - Bosorka 

v kategórii párov: 1. miesto Ondrej Komora a Helena Režná

Finálové výsledky si môžete sosnúť: Zlaté Opojenie 2012

Okrem vyhlásenia víťazov Zlatého Opojenia 2012, boli s "menším "oneskorením ocenení i najlepší zlatokopi Slovenska za roky 2008, 2009, 2010 a 2011 v kategóriach (muži, ženy, juniori, tradičná). Kde sme mali opäť zastúpenie v podobe našej Bosorky. Po vyhodnotení, keď už mi dochádzal ako moderátorovi hlas, nám zostávali ešte poriešiť ceremóniu prijímania nového člena do Cechu zlatokopov - Trenčín. Týmto členom, ktorý nám i pri organizovaní Zlatého Opojenia 2012 veľmi pomohol bol Marek Tibenský (Tibák, DYTYNYLY). Ako krsný tata sa tejto funkcie ujal Hrabko. Najprv bol prijímajúci člen natrený "paďourskou špinou", lebo ako na zelenáča sa vždy všetko zlé nalepí. Zloženie tejto zmesi je prísne tajné a vyťahuje sa na svetlo len pri výnimočných situáciách. Inak zostáva v po celý čas v trezore a k jej vybratiu musia byť prítomní minimálne traja členovia cechu. Je to strážené viac tajomstvo Coca-Coly , alebo tajomstvo pokladu templárov. Po natretí sa musí táto špina zmyť, aby bol z neho čistý člen cechu a pravým zlatokopom. Preto bol Tibák za hlasného povzbudzovania okolitých zlatokopov odvezený na zlatokopeckom papamobile odvezený a položený do claimu, kde sa jeho paďourská špina rozpustila a z claimu vyšiel nový člen Cechu zlatokopov - Trenčín Marek Tibenský (Tibák).

A ako posledná povinnosť  na Zlatom Opojení 2012 bola sfúknutie sviečok na spoločnej torte, ktoré vykonali  štyridsaťroční oslávenci a to Mireille a Miro. Po tomto slávnostnom akte nasledovala už samotná oslava,ktorá trvala do neskorých resp. skorých ranných hodín. 

Pretože ako organizátor som toho času moc nemal, tak tentokrát mi s fotkami pomohli Danka a Braňo. Vďaka, máte u mňa malé bezvýznamné plus.. 

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogaléria Zlaté Opojenie 2012

 


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 24. 05. 2012 | 14788 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Jún 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional