To je veta ...
"Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň kýva presnejšie. "

Plútarchos
Hlavné menu
Fotogaléria
Weigelsdorf 2011 - 11

zobrazení: 883
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.236.159.130
Dátum: 06. 08. 2020
Čas: 11:56
Meniny má: Jozefína
Zajtra bude: Štefánia

Práve je pripojených: 3
Doporučujeme
Súťaže 2008

Majstrovstvá Dolného Rakúska 2008

23. až 25. mája 2008, Unterwaltersdorf, Rakúsko
Moc šancí sme konkurencii nedali a najlepšie boli ženy.

Večer  Pretože s rakúskymi zlatokopmi ako i zlatokopkami máme veľmi dobré vzťahy rozhodovanie medzi tromi akciami konaným,i tento víkend bol z časti jednoduchý. Mohli sme isť na Tužinu, alebo zostať doma, kde sa konal Saigon. Vybrali sme si síce najdlhšiu trasu, ale to vôbec neľutujeme. Vyrazili sme v piatok poobede na dvoch autách. Jedna osádka mala prevahu žien, lebo v nej sedela Bosorka, Mišča, Afra a jediný mužský zástupca Joe-Joe. V druhom bol len Toronto s Melčičanom. Po necelých troch hodinách sme dorazili bez problémov do mestečka Unterwaltersdorf, kde nás už čakal Miro s Klaudiou. Po obhliadnutí situácie sme tam okrem domácich zlatokopov objavili i nemeckých, švajčiarskych ako i holandských priateľov.

Na druhý deň mala zastúpenie i Česká republika v podobe Šťouru, ktorý prišiel s Böhmovcami. Prvý večer ako sa sluší a patrí  je vždy privítací a hlavne náročný na pečienku a ľadviny. My sme však výnimočne boli slušní a tentokrát sme neišli späť medzi poslednými. Vedeli sme, že nás ráno čakajú súťaže. Prihlásili sme sa okrem klasickej súťaže profi, aj na súťaž družstiev a tradičné panvice. Na spestrenie Miro skúsil šťastie na 1 gram nuget a Melčičan na biathlon. Nočnú súťaž sme si už tradične nemohli nechať ujsť. Výhoda hlavných súťaží jednotlivcov bola dvojkolová a všetci sme postúpili do finále na tradičných kanadských miskách. V nočných súťažiach sme na umelohmotných žltých truhlíkoch ryžovali guličky len pri sviečkach. Tu mala z nás najlepšie oči Bosorka, napriek tomu, že čisteniu zraku sa vyhýbala. Alebo my sme už na to nevideli nakoľko súťaž začala až okolo desiatej hodiny večer. Celkovo obsadila pekné tretie miesto. Melčičan, ktorému sa tento rok výnimočné darí a možno ho úplne po pravde nazvať "Skokanom roka", v nočnej súťaži skončil síce posledný, ale obdržal cenu útechy. Joe-Joe bol tesne pred Melčičanom t.j. predposledný.

Na druhý deň už prebiehalo semifinále hlavnej súťaže, kde mal smolu Toronto, keď "spláchel"a ako jediný z nás sa nedostal do finále hlavnej súťaže. Tu vždy súťažia muži a ženy spolu. V akciiPotom už začali len a len finálové súťaže, ktoré boli v réžii Slovenska. Je síce pravda, že v družstvách sme zlato nezískali, ale striebro a bronz už bol náš, keď výborne zabralo Duo in Law (Helenka, Joe-Joe) pred týmom Raffel Baffel (Melčičan a Miro). Podľa mňa je v takej silnej konkurencii dobré aj umiestnenie Mišči a Toronta, ktorí obsadili celkovo 10. miesto.   Pred hlavnými finále sme videli ete jedno prekvapenie, keď Šťoura vyhral kategóriu veteránov pred Josefom Haslingerom a Herbertom Zemanom. Na záver už prišli len posledné dve finálové jazdy a "Golden Bucket" , ryžovanie na tradičných kanadských miskách a  hlavná súťaž. V "Golden Buckete" prišiel prvý šok, kategóriu s prehľadom vyhral Melčičan, ktorý ako jediný našiel 6 zlatinieka a potom nasledoval zybtok našich členov, a kontinuitu nám pokazil len Frenk Hink s Holandska, ako bude vidieť v tabuľke.Druhý šok nastal po zhliadnutí výsledkov hlavnej súťaže, keď opäť na prvých 4 miestach boli členovia nášho Cechu. Takýto úspech medzi skutočne kvalitne obsadenou súťažou sme nečakali ani v najkrajších snoch.Pri vyhodnotení sme nielen ako Trenčania ale i ako Slovensko získali uznanie zúčastnených zlatokopov ako i domácich divákov. Organizátori nás obdarovali toľkými cenami, že bol problém to natlačiť do aut. Organizátorom patrí uznanie a poďakovanie a to nielen preto, že sme boli úspešní v jednotlivých súťažiach, ale za perfektnú organizáciu, ktorá je u nich už samozrejmosťou.

 

Umiestnie našich členov bolo vskutku zaujímavé:

Dvojčlenné teamy:

2. Duo In Law (Helena Režná a Jozef Režný)

3. Raffel Baffel (Marek Michalec a Miroslav Nagy)

10. Miška a Toronto (Michaela Režná a Eduard Filo)

 

Nightmare:

3. Helena Režná 

7. Miroslav Nagy

 

Golden Bucket:

1. Marek Michalec

2. Jozef Režný

3. Helena Režná

4. Eduard Filo

5. Miroslav Nagy 

7. Michaela Režná 

 

Hlavná súťaž:

1. Helena Režná

2. Michaela Režná

3. Marek Michalec

4. Jozef Režný 

 


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 26. 05. 2008 | 8057 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.09.2019: Najlepší zlatokop 2019
Umiestnenie našich členov celoročnom rebríku pre rok 2019:
Muži: 4. Marko Polo, 9. Toronto, 19. Joe-Joe
Ženy: 3. Helenka, 12. Mišča
Kanadská panvica: 6. Marko Polo, 15. Toronto, 20. Helenka, 21.Joe-Joe
Batea: 6. Marko Polo, 7. Helenka, 12. Toronto, 13. Mišča, 27. Joe-Joe
Kalendár
<  August 2020  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional