To je veta ...
"Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov. "

Woody Allen
Hlavné menu
Fotogaléria
WM2013 - 14
MS2013
zobrazení: 1475
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 100.28.2.72
Dátum: 26. 06. 2024
Čas: 00:18
Meniny má: Adriána
Zajtra bude: Ladislav(a)

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2007

Ukončenie sezóny 2007 v Dolnom Rakúsku

13. október 2007, Weigelsdorf, Rakúsko
Poslednú medailu za rok 2007 doniesol Miro.


Miro v akciiEšte v vo Švajčiarsku sme plánovali kto pôjde na zatváranie sezóny do susedného Dolného Rakúska. Pretože medzi touto skupinou rakúskych zlatokopov máme veľmi veľa kamarátov chceli sme ísť viacerí. Lenže bolo 13. a to v celej plnej kráse. V deň odchodu Helenka ledva stala s postele, Mišča bola tak unavená, že odmietla, takže na nejakú cestu nebolo ani pomyslenie. Nakoniec som sa vybral sám, z tým, že tam stretnem Seržanta, Šťouru, Mira a Klaudiu. Samozrejme som sa tešil i na dolnorakúskych zlatokopov. Ako hovorí život, všetko je inak.

 

Keď už som bol cca 20 km od Weigelsdorfu, zavolal mi Seržant, že 15 km pred Viedňou ostal stáť s nepojazdným autom. Podľa všetkého buď odišla prevodovka, alebo len spojka. Takže z nášho stretnutia nič nebolo. S malou dušičkou som brnkol Mirovi a Klaudia povedal, že sú už len 4km pred cieľom. Zbytočne sa vrátiť 200 km som nemal chuť. Trošku som to hľadal, ale nakoniec sme sa stretli pred rozostavaným rodinným domom, kde na záhrade bol postavený altánok a štyri claimy.

Najprv sme si odskočili na pivo do krčmy a špekulovali čo ďalej. Po telefonických dohovoroch a posunutí začiatku zo strany usporiadateľov, sme išli pre Šťouru na opačný koniec za Viedňou. Seržanta sme nechali pri aute, nakoľko odťahovací voz už vyrazil z Brna.

Pred štartomSamotné súťaženie začalo až poobede a pretiahlo sa až do večerných hodín. Nebolo sa kam ponáhľať a išlo najmä o stretnutí s kamarátmi. Počasie bolo však už riadne jesenné a dosť chladno. Keď k tomu pripočítame i studenú vodu v claimoch tak bŕŕŕŕŕ´.

Súťažilo sa spoločne muži, ženy a boli aj dvojčlenné teamy. Do finále sa zo Slovenska prebojoval len Miro, keď mne to ušlo časovo. Ono pri takom obsadení som sa vôbec nedivil. Nakoniec Miro obsadil veľmi pekné tretie miesto, keď pred ním skončila Ilse a víťazom sa stal Leo Deinhofer, ktorý je i víťaz ČR a SR za rok 2007. Usporiadatelia sa postarali o kompletný servis stravy a pitného režimu.

Štartovné v podstate nebolo predpísané, ale každý dal do spoločnej kasičky podľa vlastného uváženia. Vždy som sa rád zúčastňoval akcií, ktoré organizovali títo zlatokopi a bude to tak isto aj v budúcnosti.

Večer sme ešte museli skočiť do miestnej krčmy, ktorú mali z časti prenajatú. Šťoura kúpil nejaké zlato a mohli sme sa vybrať na cestu domov. Po ceste domov som Šťouru vysadil v Bratislave na autobusovom nádraží a podľa posledných informácií šťastne došiel domov.

Myslím, že to bola posledná akcia v sezóne 2007. Zostáva nám do otvorenia novej, veľa času, aby sme si utriedili poznatky, doladili form, prešpekulovali ako ešte čo najlepšie vylepšiť panvice. Verím, že sa však na nete či už na týchto stránkach, alebo na fóre budeme stretávať. V blízkej budúcnosti pripravujem ešte nejaké zaujímavé video zo súťaží, ktoré by som chcel hodiť na web, takže do začiatku budúcej sezóny ná m zachovajte priazeň.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 14. 10. 2007 | 8848 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Jún 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional