To je veta ...
"Život vždycky stál a stojí a bude stát za to, aby byl dožit. Ono se s ním popravdě ani nic víc nedá."

Jan Werich
Hlavné menu
Fotogaléria
MR 2009 - 6
Zlaté Hory 2009
zobrazení: 1654
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 100.28.2.72
Dátum: 25. 06. 2024
Čas: 22:56
Meniny má: Tadeáš
Zajtra bude: Adriána

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2007

Majstrovstvá Švajčiarska 2007

6 ÷ 7. októbra, Bowil, Švajčiarsko
Napriek veľkej konkurencii sme nesklamali. 

Schweiz 2007_1Už v minulosti sme mali vždy s organizáciou majstrovstiev Švajčiarska tie najlepšie skúsenosti rozhodli sme sa na poslednú chvíľu, že sa po piaty krát do krásnej, zelenej  krajiny znova pozrieme. Neodradila nás ani cesta, ktorá i s prestávkami trvala 15 hodín. Bolo to síce "len"1.089 km, ale diaľnice v Nemecku a najmä ich rozostavanosť nás pri návrate primälo k rozhodnutiu využiť cesty tejto krajiny čo najmenej. Trasu sme si naplánovali cez Viedeň, Linz, Salzburg, Mníchov, Vadúz, Luzern do Bowilu. Prišli sme tam už za tmy a to bol trochu problém stavaním stanu. Prvé čo nás prekvapilo bolo dosť obsadené parkovisku pri areáli, čo dávalo možnosť tušiť, že účasť bude vysoká. Vskutku to boli také menšie majstrovstvá Európy. Celkovo sa zúčastnilo 8 krajín s celej Európy.  (Francúzsko, Holandsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko,  Slovensko , Švajčiarsko, Taliansko.)

 Trošku sme prekvapili kamarátov z Trebišova, ktorí vyvalili oči a boli radi, že tam nie sú zo Slovenska sami. V noci sme mali ďalšie prekvapenie, keď dorazil Miro. Tým pádom sme boli komplet. 

Na druhý deň ráno sme hneď pustili nejaké franky za registráciu. Skoro všetci Slováci sa zúčastnili všetkých kategórií. Len Palina Mišču už  nezaregistrovali do dvojky, lebo mali plno. Myslím, že takú účasť neočakávali ani samotní  organizátori. Dobrá akcia vždy priláka ľudí.

Schweiz 2007_2Po dlhšom čase sme sa stretli na akcii, ktorá bola veľmi priateľská a hlavne sme pochytili nejaké skúsenosti od zahraničných zlatokopov. Zbieranie takýchto cenných skúseností je lepšie ako zbieranie bodov na regionálnych súťažiach, kde je konkurencia podstate slabšia, a neposúva to daného zlatokopa do vyšších mét.

Po jednotlivých vyraďovacích kolách zostala hŕstka finalistov, jak na voľných panviciach na tradičných panviciach. Veľmi dobre sa darilo Joe-Joe, Helenke a Mišče, ktorí boli v obidvoch finálových kolách. Coly a Palino sa dostali do finále Klondyke (tradičné panvice). Najväčším prekvapením bolo umiestnenie Mišči v kategórii ženy Klondyke, kde obsadila veľmi pekné 3. miesto a Palina Diladiho, ktorý získal v kategórii Klondyke 2. miesto. Ani jeden z nich nikdy na tradičnej kanadskej panvici neryžoval a pred vyraďovačkami mali krátky 15 minútový tréning. V tradičných panviciach som vyhral štvrťfinále aj semifinále. Vo finále som to absolútne zbytočne zrýchlil. Hlavne, že sme sa predtým bavili, že do 4,5 minúty čas stačí nakoľko to dosť flotuje. Vo finále mužov profi som bol jediný zástupca  zo Slovenska. Opäť sa u mňa opakovala štandardná poučka. Ak až do finále nestratím ani jednu zlatinku, tak vo finále minimálne dve musím. Tým pádom som s dvoma stratenými prepadol až na 12. priečku. No čo už.

V silnej konkurencii dvojčlenných teamov získal team Duo in Law (Helenka, Joe-Joe) veľmi pekné 2. miesto. Pred nimi i za nimi skončili Taliani, ktorí brali väčšinu medailí. Táto akcia bola jedna z najlepších za tento rok a vôbec neľutujeme čas strávený na ceste, ktorý trval dohromady tam aj späť 29 hodín.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 08. 10. 2007 | 5599 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Jún 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional