To je veta ...
"Golf a sex sú jediné veci, ktoré robia muži s radosťou bez toho, aby v nich boli dobrí. "

Jimmy Demaret
Hlavné menu
Fotogaléria
Goldberg 2022
Snáď to vyšlo
zobrazení: 327
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 100.28.2.72
Dátum: 26. 06. 2024
Čas: 00:44
Meniny má: Adriána
Zajtra bude: Ladislav(a)

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2007

Otváranie claimov 2007

Ryžovanie na Hornej Nitre - Tužina 2007 (5. máj 2007)

Po "tuhej" zime a hlavne dlhej sme sa konečne zúčastnili na prvej tohoročnej akcii, ktorú poriadali zlatokopi Horného Ponitria. Súťaž sa uskutočnila na konci dediny Tužina.

Helenka a AfraVybrala sa nás celkom zaujímavá zostava a na mieste stretnutia bol Joe-Joe s kompletnou rodinou ako i novým prírastkom sučkou anglického setra počúvajúcou na meno Afra. Nakoľko je to malé šteniatko, tak počúva len kedy sa jej chce. V aute sa viezol ešte aj Toronto. Druhé auto tvorila osádka Hrabkovcou a Niky. Ako posledný dofrčal Miro so svojou novou priateľkou Klaudiou. (nebola to Shifferka). Celou cestou nás sprevádzal hustý dážď, ktorý nám robil vrásky na čelách.

Po príchode ešte chvíľu pršalo, ale akonáhle sme dopili jednu flašku prestalo pršať. Zrejme si hore uvedemili, že pravých zlatokopov nič neodradí. 

Otvorenie prvej súťaže bolo na pleciach organizátorov a prezidenta SAZ v jednej osobe. Po krátkom privítaní od pána prezidenta SAZ nás privítal i starosta obce Tužina.  Potom František Verbich otvoril claimy a súťaž sa mohla začať. Celkovo sa na súťaži zišlo 27 mužov, 9 žien a 4 juniori. Evidentne pokračuje trend slabých účastí z minulého roka.  Toronto v akcii

Súťažilo sa v klasických kategóriách (juniori, ženy, muži a dvojčlenné teamy) Vzhľadom na malý počet juniorov a žien títo museli súťažiť dvojkolovo. Muži mali už klasicky postupné vyraďovacie kolá zakončené 10 členným finálom. Z každej kategórie prví traja potom bojovali v superfinále o cenu starosty obce Tužina.

Dvojčlenné teamy išli jednokolovo a bol to v podstate i pivný súboj. Najprv odryžoval z teamu prví, potom museli vypiť pivo a až potom mohol odryžovať druhý. Zaujímavosťou bolo, že boli i dva druhy zlatiniek, veľké a malé. Priamo v jednotlivých teamoch si členovia vyberali, ktorý si zoberie vedro s malými a kto s veľkými zlatinkami. Pri pití piva mohli mať i tzv. nápovedu,  "píč" piva mohol byť aj z obecenstva, čo sa niektorým miestnym veľmi páčilo. 

 Napriek tomu, že naposledy sme držali panvice minulí rok celkom dobre sme zabojovali.

V kategórií družstiev nám medaila utiekla pred nosom, keď Team mĺkvych (Toronto, Joe-Joe) obsadili štvrté miesto.

Kategóriu žien vyhrala naša cechmajsterka Helenka. Mišča skončila na 4. mieste a Nika na mieste 5.

V kategórii mužova zachránil česť nášho Cechu Joe-Joe, ktorý obsadil 3.miesto

Celkovou víťazkou sa stala Helenka Režná z Trenčína. 

Ako to celkovo vyzeralo si môžete pozrieť vo fotogalérii, ktorá sa bude určite doplňovať. 


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 06. 05. 2007 | 5115 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Jún 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional