Tužina 2019

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2019, Vydané dňa: 08. 09. 2019

7. september 2019,  Tužina, Slovensko
Po dlhej prestávke návrat ....

Tužina 2019Po dlhej prestávke som sa rozhodol znova navštíviť nejaké podujatie v ryžovaní zlata na Slovensku. Nakoľko mám aj iné aktivity a bolo treba zosúladiť termíny, rozhodol som sa pre Tužinu. Tá akcia bývala vždy kvalitne zorganizovaná a aj počasie malo byť v pohode.

Išli sme jedným autom, ta ako to bývalo zvykom. Osádku tvori a Helenka, Toronto, Marko-Polo a Lady.  Lady je vlastne pokračovaním známeho zlatokopeckého psa AFRY, ktorá nás minulý rok opustila a v súčasnosti sa preháňa po rozkvitnutých lúkach veľkého Manitua. Lady je vlastne jej dcéra.

 Cesta ako za starých časov ubiehala vo veselej nálade a zanedlho sme boli na mieste. Prekvapila nás veľká účasť o ktorú sa postarali najmä zlatokopi z Rakúska. Nemôžem samozrejme zabudnúť ani na českých priaznivcov a to konkrétne Libora a Slivkovcov. Zbytok súťažiacich tvorili zástupcovia celého Slovenska od západu až na východ.  Niektorých som poznal a dokonca spoznali aj mňa. Takže sme pospomínali na všeličo.

Samotné súťaže bola už klasika. Súťažili sa v hlavných kategóriách, muži, ženy, juniori, deti. Kategória veteránov mala výnimku, zúčastniť sa mohli prítomný už od 58 rokov. Bolo nás aspoň viac. Zároveň prebiehali i súťaže na kanadskej miske ako i na čínskom klobúku (batea). 
z našich sa najlepšie darilo Helenke, ktorá obsadila medzi ženami bronzovú priečku a rovnakú priečku obsadil aj Toronto v kategórii veteránov. 

Celkovo bola súťaž v pohode, aj keď v niektorých kolách sa nachádzalo viac zlatiniek ako bolo pôvodne vsadené. Z toho však netreba robiť žiadnu tragédiu. Kto nič nerobí, nič nepokazí.