Kremnická zlatinka 2013

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2013, Vydané dňa: 15. 09. 2013

14. september, píla Ihráč
Sezónu sme ukončili úspešne...

Ihrac2013

Zatváranie claimov, ako posledná akcia tejto sezóny sa uskutočnila na Ihráči. Napriek daždivému počasiu sme sa rozhodli, že tu chýbať nemôžeme. Počas roka nám čas moc neprial a tak sme sa zúčastnili na Slovensku len malého počtu súťaží. Preto sme si povedali, že na túto poslednú akciu jednoznačne musíme.

Vyrazili sme v silnej zostave za poriadneho dažďa v jednom aute. Bosorka, Toronto, Hrabko a Joe-Joe. Bola to pre nás jediná akcia na Slovensku, ktorej sme sa mohli zúčastniť bez problémov, ktoré nás prenasledovali celý rok (zdravotné problémy, pracovná vyťažiteľnosť...). Na Ihráči nás privítalo také počasie, ako sme mali celú cestu. Chcalo a chcalo. To však poriadnych zlatokopov neodradí od dobrej nálady a súťaženia. Naviac ak je k tomu dobrý "zlatokopecký" čajíček, samozrejme správne ochutený. Počas celej súťaže nás sprevádzal dážď, ale vyhodnotenie už bolo bez neho.

Samotná súťaž prebiehala tradične na jazere a organizátori sa aj napriek dažďu snažili. Mala to byť posledná akcia na tomto obvyklom mieste. Budúci rok možno príde k zmene lokality, aspoň tak sa organizátori vyhrážali. Kladným znakom tejto súťaže bolo to, že zlatinky sa strácali veľmi málo a v niektorých kolách vôbec. Z toho je jasné, že sa tu stretla, tak ako to už býva zvykom veľká konkurencia. Na postu nestačilo mať len plný počet zlatiniek ale aj dobrý čas. O tom sa v kategórii open presvedčil Joe-Joe, keď s časom tesne nad 2 minúty neprešiel do finále. Do finále open sa prebojovali len Hrabko s Torontom a samozrejme Helenka. V tradičnej kanadskej panvici sa do finále prebojovali Toronto, Hrabko a Joe-Joe. V tejto kategórii sme získali aj dve medailové umiestnenia, keď na treťom mieste skončil Hrabko v tesnom závese za Joe-Joe, ktorý získal striebro. Smolu mala trochu naša Bosorka, keď medzi ženami je zostalo nepopulárne zemiakové miesto. Celkom seriózny úspech sme zaknihovali v kategórii družstiev. Náš najúdernejší team Bosorka a pomocníci skončin na druhom mieste, so stratou 4 sekundy za víťazným teamom. Absolútne nás to nemrzelo, lebo vo víťaznom teame sme mali svojo človeka  Toronta, ktorý spravil team s Božkou a Odríkom. Takže suma sumárum, každý z nášho Cechu si odniesol medaile a najlepší zlatokop za rok 2013 Joe-Joe mal viac šťastíčka a odniesol si dve.

Tesne pred vyhodnotením prebiehala aj tombola o "zaujímavé " ceny, kde najkrajšiu cenu "prelet na karpatmi" vyhral Toronto. Karpatské horké, nad ktorým bol prelet uskutočnený nám veľmi dobre poslúžilo pri ceste domov.

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogalery Ihráč 2013