Zlatá Hodruša 2012

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2012, Vydané dňa: 15. 07. 2012

Zlaté Hodruša 2012 - 14. jún 2012, Hodruša-Hámre
Celkový víťaz je z Trenčína...

HH2012Jedna z najstarších súťaží v ryžovaní zlata "Zlatá Hodruša"sa konala i tento rok. Vznik tejto súťaže sa datuje od 90 rokov minulého tisícročia. Ak ma moja pamäť neklame na prvej súťaži sme tam boli tuším v roku 1994, keď to bola zároveň oslava získania prvej medaile v družstvách na majstrovstvách sveta, ktoré sa v roku 1994 konali v rakúskom mestečku Rauris.

Odvtedy už hodrušským potokom pretieklo veľa vody a okrem regionálnej súťaže sa tam konali aj Majstrovstvá republiky a vyvrcholením boli asi Majstrovstvá Európy v roku 1998. To bol tak vrchol aj z hľadiska kapacitných možností. Preto po zrelej úvahe bolo rozhodnuté, že majstrovstvá sveta v roku 2004 sa budú konať na Revišstkom Podzámčí.

Tento rok organizátori chceli spraviť uvedenú súťaž, tak ako v jej začiatkoch a to na dva súťažné dni. Problém bol tom, že pôvodne mala byť súťaž o týždeň prv. Organizátori však posunuli termín. O týždeň na to sa zasa konala Tužina a v dnešnej dobe si každý dobre rozmyslí čomu dá prednosť.  Napríklad pre viacčlennú rodinu ísť na jednu noc na ryžovanie znamená komplet nabalené auto všetkými vecami počnúc od stanu, spacákov a končiac stolom a stoličkami.  Človek, ak teda chcete konkrétne JA, je človek pohodlný a ide radšej cestou menšieho odporu.Všetky tieto aspekty sa prejavili i i na účasti, keď bola asi prekonaná najnižšia účasť. Celkovo vrátane Hodrušanov bolo 17 súťažiacich.

Zastúpenie nášho Cechu sme mali však v podobe Toronta, Marka - Pola a jeho synovca a Tibáka. Konečne sme po dlhých rokoch mali zastúpenie aj v junioroch.

 Súťaž prebiehala tak ako je na Hodruši zvykom. Každý súťažil dvojkolovo na troch panviciach a nikto nebol smutný, lebo sa nevypadávalo. Po sčítaní časov vo všetkých kolách išli do finále desiati najlepší. Vo finále sme mali oboch našich členov, Toronta a Marka. Po finále došlo na sčítanie výsledkov, kde Richard II zdvojnásobil finálový čas (ani Boh nevie prečo), celé to voľajako spočítal a výsledok bol ten, že

celkový víťaz Zlatej Hodruše 2012 sa stal člen Cechu zlatokopov - Trenčín - Toronto.

V konečnom hodnotení Marko - Pólo obsadil 10.miesto.