O Zlatú panvicu starostu Zlatých Hôr 2011

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2011, Vydané dňa: 29. 08. 2011

20. augusta 2011, Zlaté Hory, Česká republika
Česť cechu zachraňovali ženy...

HelenkaVzhľadom k pracovným povinnostiam sme sa tento rok rozhodli zúčastniť na poslednú chvíľu. Podstatné bolo aj to, že zo Zlatých Hôr sme sa rozhodli priamo pokračovať do poľského mestečka Złotoryja, kde sa tento rok konali Majstrovstvá sveta.
 

Do Zlatých Hôr sme vyrazili v sobotu zavčas ráno, aby sme stihli registráciu. Nakoniec bol štart prvých súťaží posunutý až na pravé poludnie. Súťaž prebiehala štandardne, tak ako sme zvyknutí (2 zlatinky v rozplavbách) Postupový kľúč, ktorý vymyslel Pyrotechnik bol tak "prepracovaný", že tomu nerozumel ani sám zhotoviteľ. Počas súťaží vzniklo trochu chaosu. Finálové kolo mužov sa riešilo tak, že dvaja (Nevada a Joe-Joe) už stáli v claimoch a boli nakoniec vymenení (Tadek a Džugy). Nevada spolu s Joe-Joe na tom vlastne získali, lebo nakoniec dostali ospravedlnenie v podobe fľašky vína. Najhoršie dopadla Zuzana Diladiová, keď jasne skončila na prvom mieste, ale nejakým záhadným spôsobom "SA" zmazali výsledky a kolo juniorov sa muselo opakovať. Je už zásadou, že opakovanie kola prináša smolu. 

Za náš cech nakoniec najlepšie zabrali ženy, keď svoju kategóriu vyhrala Helenka a v tej istej kategórie skončila Mišča na treťom mieste. Zrejme za stabilnú účasť skoro na každom ročníku vybrali organizátori Joe-Joe do súťaže V.I.P., čo nakoniec zrejme oľutovali, lebo túto kategóriu s prehľadom vyhral. Vo veľkom finále sa nakoniec zišla rodina Joe-Joe. Na "bedňu" sa nakoniec dostala len Helenka, ktorá skončila na treťom mieste. 

Vzhľadom na to, že sme plánovali hneď po skončení súťaží odísť do Złotoryje, tak nikto zo šoférov nemohol piť. Toľko triezvych slovenských zlatokopov po hromade ešte nikto nevidel. Dokonca triezvi boli i niektorí závozníci. Po kompletnom ukončení súťaže kolóna 5 áut vyrazila do Złotoryje. a čele kolóny išiel Tadek, nakoľko najlepšie poznal cestu.

Fotogalériu si môžete pozrieť Fotogaléria ZH 2011