Majstrovstvá Slovenskej republiky a Českej republiky 2011

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2011, Vydané dňa: 30. 07. 2011

22. až 24. júla 2011, Zlatá Baňa, Slovensko
Po deviatich rokoch znova na ďalekom východe...

Prameň Ak niektorí očakávajú hodnotenie organizácie majstrovstiev repubilky, tak budú sklamaný , všetko som už povedal ústne a nebudem sa opakovať. Z organizačného teamu by som však chcel vyzdvihnúť jednu osobu, ktorá zabezpečila seriózne ubytovanie a bola vždy nápomocná nám vyjsť v ústrety, a tou Peťo Cengel. Počasie a to nielen na východe bolo už aj pre zlatokopov neznesiteľne upršané. Bivakovať na vyhradených lúkách bolo nemysliteľné. Všetko bolo podmočené. Peťo vybudoval tzv. VIP zónu pri pamätníku vedľa školy, kde sme väčšina zmestili. Bolo to síce v strede dediny oproti krčme, ale vďaka za ten flek. Ak si niekto chce predstaviť, ako bola zem podmočená, tak jasným dôkazom toho bolo, že pri silnejšom vetre nám vytrhávalo kolíky s premočenej zeme.

Zrejme aj počasie malo za následok nižšiu účasť na tomto podujatí, keď s porovnaní s ostatnými ročníkmi, a to sa majstrovstiev republiky zúčastňujem pravidelne od roku 1993, bola najnižšia. Ale na druhej strane menej ľudí, menej starostí. Záštitu nad samotnou súťažou prevzala Slovenská asociácia zlatokopov. Podľa môjho názoru nie je samotnej súťaže čo vytknúť. Do organizácie sa zapojil každý, či už počas celej súťaže, alebo ako záskok, ak bolo chýbali ľudia na časomieru.

Z nášho Cechu sa zúčastnilo zdravé jadro, ktoré sa snaží chodiť aj na regionálne súťaže konané na Slovensku. Menovite Helenka, Mišča, Toronto, Marek a Joe-Joe. Samozrejme nemohol chýbať ani Miro s Klaudiou. čo sa týka medailových umiestnení, tak najviac medailí z nášho Cechu si odviezla Helenka, ktorá bola kapitánka bronzového 5-členného cechového teamu a okrem toho vybojovala i dve strieborné medaile v kategórii žien a klasickej panvici.
Cechový team v zložení Helenka, Mišča, Marko, Toronto a Joe-Joe si, ako som už naznačil odviezol bronzové medaile. Mišča v kategórii žien a Joe-Joe v kategórii klasická panvica by potrebovali trošku viacej šťastíčka, keď skončili na najhoršom tzv. "zemiakovom" mieste. V finále kategórii mužov sme mali len zástupcu len v podobe Toronta, ktorému sa tento rok obzvlášť darí, a tu získal celkovom ôsme miesto.

Po štyroch upršaných dňoch sme boli skutočne radi, že sadáme do aut a idem domov. Uvidíme ktorý z nás to "šalené" počasie odleží.
 

Fotogalériu si môžete pozrieť Fotogaléria MR 2011