Ryžovanie na Hornej Nitre 2006

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2006, Vydané dňa: 02. 09. 2006

Temeš, 2. september 2006


Melčičan v akciiZlatokopi Horného Ponitria sa držia zásady, že miesto regionálnej súťaže , ktorú poriadajú je treba obmieňať, aby sme videli zo Slovenska čo najviac. Pre to sa vždy snažíme, aby sme sa na ich akciách zúčastnili. 

Tentokrát prebiehala  súťaž v maličkej obci Temeš, kde nás privítala sama starostka obce. Po tomto oficiálnom začiatku sa začali boje medzi jednotlivými súťažiacimi. Organizátori dovolili našej juniorke Mišče štartovať za juniorov i za ženy. To sa im však vypomstilo nakoľko tá ženská vyhrala s prehľadom obidve kategórie.

Pretože do veľkého finále o cenu starostky idú všetci medailisti z kategórii jednotlivcov, nastal problém, ktorý organizátori vyriešili elegantne. Muži Do veľkého finále postúpila i žena , ktorá sa umiestnila na 4. mieste a tou bola Helenka. Ako sa hovorí v knihe kníh "Prví budú poslední a poslední budú prví." To sa do bodky splnilo na Temeši, kde celkovou víťazkou sa stala Helenka Režná z Trenčína.

Medaile do Trenčína putovali ešte za tretie miesto v 2 členných teamoch (Helenka a Joe-Joe) ako i za druhé miesto v kategóorii muži - Hrabko.